نماینده آیت‌الله سیستانی:

‌همه امکانات برای خدمات‌رسانی به زوار اربعین به‌کار گرفته شود

اربعين حسيني,پياده‌روي اربعين

نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران، بر ضرورت بکارگیری امکانات دو کشور ایران و عراق برای خدمات‌رسانی بیشتر به زوار در ایام منتهی به اربعین حسینی در کربلا تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجواد شهرستانی در دیدار با معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور، اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت و استاندار قم گفت: خوشبختانه سفیر عراق همکاری بسیار خوبی برای حل و فصل مشکلات زائران اربعین انجام داد.

وی افزود: یکی از نکات بسیار مهم برای حضور زائران امام حسین(ع) این است که وقتی این زائران وارد عراق می‌شوند باید فضای رفاهی آنها به ویژه مسکن و غذا فراهم باشد.

نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران تاکید کرد: باید فعالیت‌های جدی انجام شود که در زمینه مسکن، مشکل کمتری برای زائران ایرانی وجود داشته باشد و سال به سال باید این مشکلات کمتر شود.

شهرستانی گفت: مردم عراق در این روزها خدمت‌گزاری خود را به زائران حسینی(ع) به حد اعلی می‌رسانند و این عشقی که مردم عراق به میهمانان اربعینی دارند با هیچ معیاری قابل اندازه‌گیری نیست.

وی بیان کرد: نکته مهم این است که پس از این مراسم از این مردم و میزبانان تجلیل شود تا تاثیرات روانی جدی خود را در میان مردم این دو کشور برجای گذارد.

انتهای پیام

کد N1047931