تاکید مصر بر حمایت از روند صلح در لیبی/ بان‌کی‌مون: زمان تشکیل دولت فراگیر مشخص نیست

مصر,لیبی

وزیر خارجه مصر در دیدار با فرستاده جدید سازمان ملل به لیبی بر حمایت کامل قاهره از اقدامات و فعالیت‌های وی تاکید کرد. دبیرکل سازمان ملل نیز با تاکید بر اینکه فرستاده جدیدش در راستای تشکیل دولت وحدت ملی در لیبی تلاش می‌کند گفت که هنوز زمان دقیقی برای این مهم وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری الشرق الاوسط، سامح شکری، وزیر خارجه مصر در دیدار با مارتین کوبلر، فرستاده جدید سازمان ملل به لیبی بر حمایت کامل کشورش از تلاش‌های وی تاکید کرد.

شکری در این دیدار اقداماتی که مصر در طول یک سال گذشته "در راستای حمایت از ثبات در لیبی و کمک" به برناردینو لئون، فرستاده پیشین سازمان ملل به لیبی برای دستیابی به توافقی سیاسی برای تشکیل دولت وحدت ملی انجام داده را یادآوری کرد.

کوبلر نیز در این دیدار از رایزنی‌هایی که در طول چند روز گذشته با طرف‌های لیبیایی انجام داده و رویکردش در مورد چگونگی اقدام در این زمینه سخن گفت.

سامح شکری گفت: مطمئن هستم که همه جریان‌های سیاسی لیبی به زودی با اعتماد به دولت وحدت ملی و حمایت از آن و پذیرش مسئولیت‌های خود در شرایط حساس کنونی، منافع عالی کشور را در اولویت قرار خواهند داد.

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانس پرس، گفت: با ادامه آشوب‌ها در لیبی، زمان دقیقی برای تشکیل دولت وحدت ملی در این کشور وجود ندارد.

دبیرکل سازمان ملل افزود: برناردینو لئون فرستاده سابق من در نزدیک سازی طرف‌های لیبیایی موفق شد و آنها در آستانه امضای توافق بودند اما باز هم موفق نشدند.

وی اظهار داشت: مارتین کوبلر، فرستاده کنونی به لیبی نیز همچنان در این راستا حرکت می‌کند اما هنوز زمان مشخصی برای تشکیل دولت وحدت ملی وجود ندارد.

انتهای پیام

کد N1047859