حیدری طیب:

پیاده‌روی اربعین به ایجاد ثبات و امنیت در عراق کمک می‌کند

ايران و عراق,اربعين حسيني,پياده‌روي اربعين

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی راهپیمایی اربعین و حضور مردم در این اجتماع خودجوش را موجب ایجاد ثبات و امنیت در عراق عنوان کرد.

سیدسعید حیدری طیب در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: راهپیمایی اربعین یک حرکت واقعا خودجوش و یک کار فرهنگی است که مردم در آن نقش محوری و مدیریتی دارند.

وی افزود: علیرغم اینکه در سال جاری مقررات وضع شده برای خروج از مرزها سخت‌گیرانه‌تر بوده در عین حال استقبال مردم از این راهپیمایی بیشتر بوده است و این نشان می‌دهد که جذبه اربعین مردم را به این سمت می‌کشاند همچنانکه شاهد حضور مردمی از کشورهای دیگر در این اجتماع هستیم.

این نماینده مجلس روابط بین ایران و عراق را روابطی نشات گرفته از ریشه‌های مذهبی دینی عنوان و خاطرنشان کرد: خوشبختانه روابط بین دولت‌ها آنقدر خوب است که برخی کشورها نخواهند توانست بین ایران و عراق جدایی بیندازند.

حیدری‌طیب با بیان این‌که «ایران بهترین رابطه تجاری، اقتصادی و فرهنگی را با کشور عراق دارد» اضافه کرد: بدون شک روابط بین دو کشور با این تعاملات مردمی نیز قوی‌تر خواهد شد ضمن اینکه این راهپیمایی در ایجاد ثبات و امنیت در عراق و منطقه نیز موثر است.

انتهای پیام

کد N1047797