۰
یک نماینده مجلس:

راهپیمایی اربعین نشان‌دهنده اقتدار اسلام است

  • ۱۸بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
مجلس شوراي اسلامي,اربعين حسيني,پياده‌روي اربعين

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه راهپیمایی اربعین حسینی نشان اقتدار اسلام است، گفت: اگر کشورهای اسلامی مانند ایران و عراق به وفاق و برادری بپیوندند، غربی‌ها ناامید می‌شوند.

غلامعلی جعفرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اینکه راهپیمایی و پیاده‌روی زائران به کربلا در مراسم اربعین حسینی و حرکتی که انجام می‌شود، قابل تقدیر است، اظهار کرد: پیامی که این راهپیمایی هم برای داخل کشور و هم برای کشورهای اسلامی و جهان دارد این است که اسلام زنده است و شیعه مذهب صلح، آرامش و پایبندی به اصول است و برخلاف بعضی از مذاهب و گروه‌های تازه تأسیس شده، نماد واقعی اسلام و دین است.

وی تصریح کرد: راهپیمایی هزاران نفر برای حضور در مراسم اربعین نشان اقتدار اسلام است که می‌تواند مدیریت اسلامی را به دنیا عرضه کند، ضمن اینکه نشان می‌دهد شیعه پایبند به اصول است و خلأ ذهنی و فکری که برای مردم اروپا و دنیا به وجود آمد و اسلام‌هراسی را ایجاد می‌کند، با این حرکت شیعه، ‌اسلام هراسی و دین هراسی را پاک می‌کند و شیعیان با این راهپیمایی عنوان می‌کنند کسانی که به مردم تعرض کرده و آدم می‌کشند، آنها از اسلام بویی نبرده‌اند و مسلمان نیستند.

نماینده مردم رشت در مجلس همچنین خاطرنشان کرد: این حرکت شیعیان، حرکت خوبی است ضمن اینکه میثاق، وفاق و عهد و پیمانی است با امام حسین (ع) که‌ آن آزادگی و استقلالی که ایشان به دنبال آن بود، آن را حفظ خواهیم کرد و ما هم مردم آزاد دنیا هستیم و زیر بار ظلم و ستم نخواهیم رفت.

جعفرزاده با تأکید بر اینکه راهپیمایی اربعین حسینی عمق روابط دینی و برادری میان دو کشور ایران و عراق را نشان می‌دهد، گفت: هر اندازه کشورهای مسلمان بتوانند از این فرصت استفاده کرده و یکپارچه شوند، آمریکا نمی‌تواند به خودش اجازه دهد که در خلیج فارس حضور داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: در واقع اگر یگانگی و وفاقی که بین ایران، عراق و سوریه به وجود آمده،‌ سایر کشورها هم عاقل باشند و به این وفاق بپیوندند غربی‌ها ناامید می‌شوند و دست از توطئه برمی‌دارند و از منطقه خاورمیانه خارج می‌شوند لذا توصیه می‌کنم که این را به عنوان الگو بپذیرند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.