پیشروی‌های ارتش سوریه در حلب

تلویزیون سوریه امروز (شنبه) گزارش داد که ارتش این کشور بخشی از اراضی را که توسط گروه تروریستی داعش در حلب اشغال شده بود از دست این گروه خارج کرد که از جمله این مناطق چند کیلومتر از اتوبان میان حلب و رقه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)‌، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، تلویزیون سوریه گزارش داد که ارتش سوریه دو روستای کصکیص و عاکولة و مناطق گسترده‌ای از اراضی کشاورزی و تونل‌ها و مناطق دفاعی افراد تندرو را تحت کنترل درآورد و ارتش سوریه در حال پاکسازی مناطق از مین‌هایی است که گروه تروریستی داعش در آنجا کار گذاشته است. این دو روستا در فاصله حدود 60 کیلومتری به سمت شرق حلب قرار دارند.

نیروهای سوری همچنین دستاوردهایی را علیه داعش به سمت جنوب شرقی حمص رقم زده‌اند. نیروهای سوریه حملاتی علیه تروریست‌های داعش در مناطقی در غرب سوریه داشته و اراضی را در استان لاذقیه در شمال غرب سوریه و همچنین جنوب حلب تحت کنترل خود در آوردند.

حومه شمالی و غربی حلب ظرف دو روز گذشته شاهد تحولات میدانی مهمی بوده است که نشانگر آغاز تغییر فضای میدانی به وجود آمده به دلیل حضور کردها و گروه‌های مسلح مورد حمایت ترکیه است. در دو منطقه کشتعار وتنب و مناطق دیگری در اعزاز در حومه شمالی حلب درگیری‌هایی میان «نیروهای سوریه دموکرات» با افراد مسلح «الجبهه الشامیه» رخ داده است.

یگان‌های حمایتی مردم کرد و «جیش الثوار» در تلاش هستند تا خطوط امداد رسانی میان حومه شمالی حلب با ترکیه به ویژه در شمال شرق اعزاز را مورد هدف قرار دهند که این اقدام به ویژه با هدف تضعیف گروه تروریستی احرار الشام است.

انتهای پیام

کد N1047432