سردار نقدی خبر داد:

برپایی 3 بیمارستان صحرایی در مرزهای مهران، شلمچه و چزابه

سازمان بسيج مستضعفين,سردار نقدي,رييس سازمان بسيج مستضعفين,سردار محمدرضا نقدي

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: سه بیمارستان صحرایی در مرزهای شلمچه، چزابه و مهران در قالب 20 تیم پزشکی مستقر هستند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار سرتیپ محمدرضا نقدی در حاشیه مراسم راه اندازی نوزدهمین بیمارستان صحرایی در روستایی سدکی شهرستان هامون در جمع خبرنگاران گفت: عشق و روحیه بسیجی برای خدمت به مردم محروم پایانی ندارد به طوری که هر اندازه خدمت می‌کنند باز مشتاق‌تر هستند.

وی افزود: برای نخستین بار جدیدترین سازه‌های بیمارستان‌های صحرایی در این منطقه به دست بسیجیان احداث شده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 45 بیمارستان صحرایی در مناطق محروم دایر شده و اکنون نیز بیمارستان‌های صحرایی در شرقی‌ترین و جنوبی‌ترین نقطه و غرب کشور با 175 پزشک، پرستار و پیرا پزشک به مردم محروم و زائران اربعین خدمات رسانی می‌کنند.

وی ادامه داد: سه بیمارستان صحرایی در مرزهای شلمچه، چزابه و مهران در قالب 20 تیم پزشکی مستقر هستند.

نقدی اظهار کرد: امنیت، وحدت و آرامش در نقاط مختلف مرزی با وجود تنوع قومی و مذهبی بسترهای لازم را برای ارائه خدمات به مردم را فراهم کرده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین، گفت: قبل از ایجاد بیمارستان‌های صحرایی ابتدا تیم‌های پزشکی با حضور در منطقه مورد نظر و انجام کارهای هدفمند نظیر معاینات و غربالگری زمینه را برای ایجاد بیمارستان فراهم می‌کنند.

بر اساس این گزارش، نوزدهمین بیمارستان صحرایی سیستان و بلوچستان روز شنبه با حضور رئیس سازمان بسیج کشور، فرمانده سپاه سلمان سیستان بلوچستان، فرمانده قرارگاه شهید هراتی سیستان، روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی زاهدان و زابل، مسئولان، سران و ریش سفیدان طوایف در روستای سدکی شهرستان هامون راه اندازی شد.

این بیمارستان قرار است در مدت یک هفته در بخش‌های اورژانس، خدمات کلینیکی و پاراکلینکی، دندانپزشکی، اعمال جراحی و خدمات مشاوره‌ای به مردم شهرهای شمالی سیستان و بلوچستان خدمت رسانی کند.

انتهای پیام

کد N1047409