اعزام مخفیانه صدها مزدور از کلمبیا توسط امارات برای جنگ در یمن

سیاسی

امارات متحده عربی به‌طور مخفیانه صدها تن از ارتشی‌های مزدور و کرایه‌ای کلمبیا را برای جنگ علیه حوثی‌ها به یمن اعزام کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روزنامه پاکستانی اکسپرس تریبون، سوسن عباد از بوگوتا (کلمبیا) و شعیب ال موساوا از صنعا (یمن) گزارش داده‌اند که سربازان مزدور گزینه چشمگیری برای کشورهای ثروتمند هستند. این نخستین صف‌آرایی جنگی برای ارتش خارجی است که امارات در 5 سال گذشته در صحرا درست کرده است. این موضوع توسط افرادی که در این پروژه شرکت دارند فاش شده است.

این برنامه اولا توسط یک شرکت خصوصی که با ایریک پرنیس (Erik Prince) ارتباط داشت تنظیم شده بود که بنیانگذار بلک واتر سراسری است. اما کسانی که در این پروژه شرکت داشته‌اند گفته‌اند که نقش وی چند سال پیش خاتمه یافته بود و اکنون توسط ارتش امارات این امر انجام می‌شود.

450 نیروی آمریکای لاتینی در یمن از جمله پانامایی‌ها، السالوادوی‌ها و سربازان شیلی نیز در این جنگ وارد شده‌اند ائتلافی که در برگیرنده عربستان سعودی و آمریکا بوده است. این ائتلاف عملیات نظامی در یمن علیه حوثی‌ها را آغاز کرده و دولت یمن را خارج از صنعا هدایت می‌کردند.

اوباما در سال‌های اخیر فروش میلیارد دلاری تجهیزات نظامی از مقاطعه کاران آمریکایی به ارتش‌های اماراتی و عربستان سعودی را تصویب کرده بود که در جنگ یمن باید استفاده می‌شد.

سربازان مزدور که در کلمبیا 400 دلار ماهانه می‌گیرند اینجا دو تا سه هزار دلار ماهانه کسب می کنند. طبق گفته یکی از افرادی که در این پروژه فعالیت دارند، گروه‌هایی که به یمن اعزام خواهند شد یک هزار دلار هر هفته‌ای اضافه کسب خواهند کرد.

انتهای پیام

کد N1047402

خواندنی از سراسر وب