پیام رکن آبادی قبل ازعزیمت به سرزمین وحی به فرزند شهید لبنانی

ایرنا نوشت:« غضنفر رکن آبادی » سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران که جایگاهی ویژه نزد همه مردم لبنان از طوایف و مذاهب مختلف دارد، پیش از عزیمت به سرزمین وحی برای ادای مناسک حج تمتع در پیام خداحافظی به فرزند شهید رضوان فارس (حاج رضا) رئیس تیم حفاظت سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت « از خداوند متعال آرزوی شهادت» کرده است.

به گزارش ایرنا، رکن آبادی که در مناسک حج تمتع امسال ودر جریان فاجعه دردناک منا درگذشت با خانواده شهدای مقاومت لبنان به ویژه فرزندان شهدای انفجارهای تروریستی انتحاری مقابل سفارت ایران در بیروت روابطی گرم وصمیمانه داشت.
خانواده شهید رضوان فارس متن این پیام را در اختیار خبرنگار ایرنا در بیروت قرار دادند.
وی در این پیام خطاب به « ریان» دختر شهید رضوان فارس نوشته است: دخترعزیزم الان عازم حرم نبوی هستم و دعاگوی شما و اعضای خانواده تان هستم.
در ادامه این پیام آمده است: همه شما فرزندان شهدا را جزو خانواده خود می دانم و تو همچون دختر من هستی.
در ادامه پیام رکن آبادی آمده است: شهادت گوارای پدرت.. از خداوند می خواهم مرا نیز به او ملحق کند و توفیق شهادت در راه خود را نصیبم گرداند.
شهید رضوان فارس محافظ شخصی رکن آبادی و سرپرست تیم حفاظت و امنیت سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت بود که در جریان انفجارهای تروریستی دو سال قبل مقابل سفارت ایران در بیروت به شهادت رسید.
در جریان این عملیات تروریستی، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم انصاری رایزن فرهنگی ایران در بیروت ، همسر یکی از دیپلمات های ایرانی و 4 تن از نیروهای حفاظت و تعدادی شهروند عادی لبنانی به شهادت رسیدند.
در این عملیات تروریستی که توسط گروه تروریستی تکفیری گردان های عبدالله عزام وابسته به القاعده انجام گرفت، ابتدا یکی از دو عنصر انتحاری خود را در نزدیک در ورودی سفارت منفجر کرد که به دنبال آن شهید رضوان فارس (حاج رضا) به سرعت به خیابان آمد و با تیراندازی مانع از ورود خودروی بمب گذاری شده و انتحاری دوم به داخل سفارت شد.
این اقدام شجاعانه شهید فارس باعث شد فرد انتحاری خود و خودروی بمب گذاری شده را در پشت دیوار سفارت منفجر کند.
شهید حاج رضا با این ایثارگری و بذل جان خود توانست خطری بزرگ و هولناک را از سفارت جمهوری اسلامی ایران و کارکنان ایرانی و غیرایرانی آن دور سازد.

4949

کد N1047236