بازداشت 43 مظنون تروریستی در عربستان

عربستان

در عملیات امنیتی 9 روز اخیر عربستان 43 مظنون تروریستی از جمله اتباع مصری، آمریکایی، بلژیکی و برخی کشورهای آفریقایی شناسایی و بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت روزنامه الوطن عربستان، طی عملیات عربستان در 9 روز گذشته چهار متهم از کشور آفریقای جنوبی برای اولین بار در لیست پرونده‌های تروریستی و امنیتی عربستان قرار گرفتند. همچنین 5 آمریکایی در این عملیات بازداشت شدند.

برخی منابع اعلام کردند، در هفدهم ماه جاری میلادی دستگاه امنیتی عربستان موفق به بازداشت هفت متهم از جمله سه عربستانی و دو یمنی و یک تبعه سوری و افغانستانی شد.

در هشتم همین ماه دستگاه امنیتی تنها دو عربستانی را بازداشت کرده بود. روز بعد شش عربستانی و سپس یک یمنی بازداشت شدند و به این ترتیب بیست و دوم ماه جاری یک تبعه بلژیکی و دو عربستانی بازداشت شدند.

منابع مذکور افزودند: در بیست و سوم نوامبر بالاترین تعداد بازداشتی را داشتیم و 12 تن دیگر از جمله شش عربستانی، چهار تبعه آفریقای جنوبی، یک مصری و یک یمنی بازداشت شدند.

در دو روز بعد هشت عربستانی نیز به دام پلیس افتادند و به این ترتیب این عملیات 9 روزه با بازداشت یک آمریکایی و سه عربستانی به پایان رسید.

طبق اعلام روزنامه‌های داخلی عربستان در تاریخ 24 ماه نوامبر، تعداد عربستانی‌هایی که در چهل روز گذشته به بازداشتگاه‌ها منتقل شده‌اند، کمتر از اتباع خارجی و 247 تن بوده در حالی که در همین مدت 280 تبعه خارجی در این کشور به اتهام عملیات تروریستی بازداشت شده‌اند.

وزارت کشور عربستان از بازداشت 247 عربستانی تحت تعقیب و مظنون خبر داد که اکنون مراحل بازجویی را سپری می‌کنند این در حالی است که در همین مدت 280 تبعه خارجی در این کشور بازداشت شده‌اند.

انتهای پیام

کد N1047143

وبگردی