مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف خبر داد

اعزام مبلغان به مرزها به‌مناسبت اربعین حسینی

سازمان اوقاف,اوقاف,اربعين حسيني,پياده‌روي اربعين

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه از اعزام مبلغان به مرزها به مناسبت اربعین حسینی و فعالیت در زمینه ترویج فرهنگ تشیع و پاسخ به شبهات و اقامه نماز جماعت خبر داد.

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه از اعزام مبلغان به مرزها به مناسبت اربعین حسینی و فعالیت در زمینه ترویج فرهنگ تشیع و پاسخ به شبهات و اقامه نماز جماعت خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد شعبانی با اشاره به ثبت‌نام مبلغان برای دهه پایانی ماه صفر برای اعزام به مناسبت اربعین حسینی اظهار کرد: مبلغان از شب اربعین تا پایان ماه صفر به امامزادگان و مساجد کشور اعزام می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: ثبت‌نام این مبلغان به دو روش فیزیکی با مراجعه به اداره‌کل اعزام مبلغ یا پایگاه اطلاع‌رسانی www.mfso.ir/mobaleghreg صورت می‌گیرد.

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اقدامات لازم برای اعزام مبلغان گفت: پیش از هر اعزام همایشی برای طلابی که برای اعزام ثبت‌نام کرده‌اند، برگزار می‌شود و بسته‌ای فرهنگی به آنها تعلق می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: مبلغان به برگزاری جلسات سخنرانی اخلاقی و اعتقادی، اقامه نماز، تبیین معارف قرآن و برپایی خیمه‌های معرفت، مشاوره، پاسخ به شبهات، برگزاری کلاس‌هایی برای کودکان، آموزش مباحث و مفاهیم دینی در قالب زبان کودکانه با وسائل آموزشی می‌پردازند.

وی خاطرنشان کرد: مبلغان دو بخش هستند، گروهی خارج از کشور و گروهی دیگر در مرز فعالیت می‌کنند.

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه عنوان کرد: مبلغان بومی بیشتر در مرزهای شلمچه، چزابه و مهران مستقر هستند که به فعالیت‌هایی مانند اقامه نماز‌، ایراد سخنرانی و پاسخ به احکام و سئوالات شرعی می‌پردازند.

شعبانی با بیان این‌که «بخشی از اعزام به مرزها به مناسبت اربعین را استان‌ها عهده‌دار هستند» گفت: برخی از استان‌های کشور مانند خراسان رضوی، تهران، ‌فارس، یزد، اصفهان، کرمانشاه،‌ ایلام و خوزستان برای اعزام مبلغ به همین مناسبت اقدام می‌کنند.

وی ادامه داد: در آن سوی مرز مبلغان همراه با کاروان با جمعیت پیاده‌روی می‌کنند و به روضه‌خوانی، اقامه نماز جماعت و برنامه قرآنی می‌پردازند، تعدادی از مبلغان در موکب‌های بین حرم امیر مومنان(ع) و سیدالشهدا(ع) تبلیغ می‌کنند.

شعبانی خاطرنشان کرد: از زمان ائمه اطهار(ع) پیاده‌روی همواره با شور و اشتیاق خاصی برگزار می‌شود و عنایت خاصی برای پیاده‌روی زیارت امام حسین(ع) در اربعین است.

وی با بیان این‌که «پیاده‌روی اربعین فرهنگی برای نمایش قدرت تشیع شده است» گفت: هیچ تجمع عظیمی در جهان اسلام به گستردگی اربعین وجود ندارد و این حرکت فرهنگی برای جهان اسلام به ویژه تشیع شده است.

انتهای پیام

کد N1046995