نماینده فرانسه در ناتو خواستار احترام به تمامیت ارضی ترکیه شد

نماینده دائم فرانسه در ناتو خواستار احترام گذاشتن به تمامیت ارضی ترکیه شده و گزارش‌ها درباره مقصر بودن ترکیه در حمله به جنگنده روسی را رد کرد. وی گفت اینگونه اقدامات تضعیف کننده اقدامات علیه داعش در سوریه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ژان باتیست ماتئی، نماینده دائم فرانسه در ناتو در نوشته‌ای در توییتر نوشت:‌ من همانند دیگر متحدان ناتو خواستار احترام به تمامیت ارضی ترکیه هستم و بر ضرورت جلوگیری از تنش های بیشتر تاکید دارم.

در پی حمله روز سه‌شنبه جنگنده‌های ترکیه به یک بمب‌افکن روسی، ناتو به آنکارا پیشنهاد کمک داده و همبستگی خود را با ترکیه پس از ساقط شدن این هواپیما اعلام کرده است.

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو گفته که ارزیابی این ائتلاف از رخداد روز سه‌شنبه با اطلاعات ارائه شده توسط ترکیه مبنی بر اینکه جنگنده روسی حریم هوایی ترکیه را نقض کرده، یکی است.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در واکنش به این اظهارات گفت: در جریان نشست نمایندگان دائم کشورهای عضو ناتو به موضعی مشترک درباره این رخداد دست نیافتیم. اظهارات دبیرکل ناتو مورد قبول سایر اعضای ناتو نیست.

انتهای پیام

کد N1046878