اعتراض انگلیسی‌ها به درخواست اولاند برای پیوستن لندن به کمپین ضد داعش در سوریه

همزمان با درخواست رئیس‌جمهوری فرانسه از قانونگذاران انگلیس برای حمایت از مداخله کشورش در سوریه، هزاران تن از مردم انگلیس برای راهپیمایی اعتراضی امروز (شنبه) در لندن با هدف مخالفت با این برنامه‌ها آماده می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، گروه "ائتلاف توقف جنگ" که راهپیمایی‌ها علیه مداخله انگلیس در عراق را رهبری کرده، راهپیمایی بزرگی را به منظور اعتراض به این اقدام در لندن سازماندهی کرده و قرار است هزاران تن در این راهپیمایی که عصر امروز در خیابان "داونینگ استریت" واقع در وست مینیستر لندن، محل اقامتگاه وزرای بلندپایه کابینه انگلیس برگزار شود، شرکت کنند.

این گروه در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: ما از تمامی گروه‌هایمان می‌خواهیم تا امروز اعتراضاتی را در شهرهای خود سازماندهی کنند. ما باید در مقابل الگوی خشونت و غیرانسانی مقاومت کنیم.

فعالان اسپانیایی نیز خواستار برگزاری اعتراضات صلح آمیز برای امروز شدند چرا که اسپانیا به دنبال مشارکتش در جنگ عراق همچنان از وقوع حملات تروریستی در خاک کشورش می‌ترسد.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه از تمامی اعضای پارلمان انگلیس خواست تا در راستای هم بستگی با فرانسه و با توجه به اهمیت مبارزه با تروریسم حضور انگلیس در ائتلاف ضد داعش را تصویب کنند.

در همین حال دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس نیز برنامه خود برای حملات هوایی ضد داعش را روز پنج شنبه به پارلمان ارائه کرد.

انتهای پیام

کد N1046841