بذرپاش در گفت و گو با ایسنا،

عملکرد مسئولان در فراکسیون حج و زیارت بررسی می‌شود

حج

سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس با تاکید بر اینکه برای برگشت زائران حسینی به کشور باید تمهیدات لازم در نظر گرفته شود تا مشکلاتی مانند سال گذشته پیش نیاید گفت:‌ مجلس و فراکسیون حج و زیارت موضوعات مرتبط را پیگیری می‌کند.

سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس با تاکید بر اینکه برای برگشت زائران حسینی به کشور باید تمهیدات لازم در نظر گرفته شود تا مشکلاتی مانند سال گذشته پیش نیاید گفت:‌ مجلس و فراکسیون حج و زیارت موضوعات مرتبط را پیگیری می‌کند.

مهرداد بذرپاش در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با تاکید بر پیش بینی تمهیدات لازم برای رفت و برگشت زائران کربلا اظهار کرد: پیاده روی زائران حسینی به سمت کربلای معلی جزو بزرگترین حضورهای ملت مسلمان در تاریخ جامعه بشری است و این حضور از روی عشق و علاقه مردم به خاندان پیامبر (ص) به ویژه جهت ادای احترام به سرور و سالار شهیدان می‌باشد.

وی تصریح کرد: بنابراین، مسئولین امر به ویژه در بخش‌های امنیتی بهداشتی و خدماتی باید تمام تدابیر خود را جهت آسان سازی این سفر به کار گیرند البته بخش زیادی از کارها مربوط به داخل کشور است.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد:‌ البته، بازارهای سیاه بلیط‌های اتوبوس‌ها و بعضا نرخ‌های بلیط هواپیما در این ایام جای تاسف است که عده‌ای به این سفر نگاه سوداگرانه دارند و ضروری است که مسئولین نظارتی حداکثری پیگیری ها را انجام داده و در صورت لزوم برخورد کنند.

بذرپاش با تاکید بر این که مسئولین بهداشتی و درمانی مستقر در مرزها هم باید تلاش‌های خود برای سلامتی زائران بکار گیرند. اظهار کرد:‌ متاسفانه کمبودهای بهداشتی و درمانی در خاک عراق سلامتی زائران را با مشکل مواجه می‌کند که لازم است به این مساله توجه ویژه‌ای شود.

این عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به این که آمار راهپیمایان و زائران حسینی یک چهارم بیشتر از سال گذشته است، خاطر نشان کرد:‌ باید هنگام برگشت زائران به کشور تمهیدات و پشتیبانی لازم به عمل آید زیرا سال گذشته زائران زمان بازگشت به کشور با مشکلات زیادی از قبیل عدم وجود وسیله حمل و نقل کافی مواجه بودند و باید کیلومترها پیاده می‌رفتند تا وسیله حمل و نقلیه بیابند البته مسئولین قول داده‌اند که چنین مشکلی در این ایام به وجود نیاید.

سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس همچنین با اشاره به این که آسان‌سازی گذر مسافرین از مبادی ورودی هم باید توسط مسئولین انجام شود گفت: پیاده روی و راهپیمایی زائران حسینی پیام‌های مختلفی را برای دنیا دارد که بزرگترین اجتماع بشری در طول تاریخ شکل می‌گیرد و تاریخ در هیچ زمانی این میزان اجتماع بشری را در یک نقطه به خود ندیده است.

بذرپاش همچنین تاکید کرد: ضمن این که مجلس با دقت این موضوع را رصد می‌کند، فراکسیون حج و زیارت نیز چگونگی انجام این سفر و مسائل مرتبط با آن را پیگیری خواهد کرد.

انتهای پیام

#حج
کد N1046472