یادداشت/حجت الاسلام مرتضی حسینی

راهپیمایی اربعین دل های شیعیان را به هم نزدیک می کند

سیاسی

شیعیان آن قدر در کنار هم و با هم در حماسه بزرگ راهپیمایی اربعین هم دل و مهربان هستند که همه از این شکوه لذت می برند.

خبرگزاری مهر- حجت الاسلام سید مرتضی حسینی: نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی که هم نوا با زائران اربعین عازم کربلا است در یادداشتی که در اختیار خبرگزاری مهر قرار داده،  معتقد است راهپیمایی اربعین موجب هم دلی و نزدیکی شیعیان به یکدیگر است.  

متن کامل این یادداشت به شرح زیر است:

در روایت آمده است هر کس که به زیارت امام حسین(ع) می رود هر قدمی که بر می دارد هزار حسنه برایش نوشته می شود، هزار سیئه از او برداشته می شود و هزار درجه به او داده می شود.

در روایت دیگری نیز آمده است که زیارت امام حسین(ع) بر هر زن و مردم  توانمند واجب است.

این ثواب عظیم در زیارت پیاده امام حسین(ع) است که محرک مردم برای این پیاده روی عظیم است. اما این حرکت جنبه سیاسی نیز پیدا کرده است در مکه در ایام حج جمعیتی حدود ۳ میلیون نفر حضور می یبند اما در پیاده روی اربعین بیش از ۲۰ میلیون نفر حضور می یابند تا قدرت شیعیان را به طرفداران اسلام آمریکایی و دشمنان اسلام نشان دهند.

شیعیان عراق، ایران و ... در مسیری صد کیلومتری زن و مرد، پیر و جوان همراه با کودکان و نوزادان در این راهپیمایی حضور می یابند. پذیرایی که این مردم از زائران امام حسین می کنند در نهایت عشق و خالصانه است. هر طور که بتوانند به زائر امام حسین خدمت می کنند لباس های زائران را می شویند، اطو می کنند، دست و پای زائران را می شویند و همه این کار ها باعث نزدیک شدن دل های مسلمانان و شیعیان است. شیعیان آن قدر در کنار هم و با هم در این حماسه بزرگ هم دل و مهربان هستند که همه از این شکوه لذت می برند.

کد N1046437