درخواست فرانسه از قانونگذاران انگلیس برای حمایت از حملات هوایی در سوریه

رییس‌جمهوری فرانسه از نمایندگان مجلس انگلیس خواست که در راستای همبستگی با فرانسه از حملات هوایی علیه مواضع داعش در سوریه حمایت کنند.

رییس‌جمهوری فرانسه از نمایندگان مجلس انگلیس خواست که در راستای همبستگی با فرانسه از حملات هوایی علیه مواضع داعش در سوریه حمایت کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، فرانسوا اولاند در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد: دیوید کامرون به من گفته است که درباره حضور انگلیس در حملات در سوریه با پارلمان این کشور مشورت می کند.

انتظار می رود که این مساله این هفته در پارلمان انگلیس به رای گذاشته شود.

نخست وزیر انگلیس روز پنج شنبه در میان نمایندگان پارلمان موضوع حضور انگلیس در حملات هوایی علیه داعش در سوریه را مطرح کرد. به نظر می رسد که پس از حملات پاریس مواضع مخالفان در پارلمان تضعیف شده است.

وی ادامه داد: من تنها می توانم از همه نمایندگان پارلمان انگلیس بخواهم در راستای همبستگی با فرانسه و فراتر از آن برای مبارزه علیه تروریسم این اقدام را تصویب کنند.

کامرون در مجلس عوام اعلام کرد: انگلیس نباید در این باره تا زمانی صبر کند که حمله ای هم در این کشور رخ دهد. از نظر اخلاقی غیرقابل قبول است که امنیت خود را جدا از امنیت متحدانمان بدانیم.

اگر نمایندگان پارلمان این طرح را تصویب کنند در این صورت در چند روز آینده اولین حملات هوایی انگلیس در سوریه رخ خواهد داد.

همچنین آنگلا مرکل صدراعظم آلمان متعهد شده است که به زودی تصمیم لازم درباره چگونگی کمک به نزدیکترین متحد اروپایی خود در جنگ علیه داعش اتخاذ شود.

اولاند اضافه کرد: در همبستگی با فرانسه و روحیه مشترک وهمگانی مبارزه علیه تروریسم من تنها می توانم آنچه را که نخست وزیر انگلیس و صدراعظم آلمان پیشنهاد داده اند، بپذیرم. امیدوارم که این دو کشور در این مسیر گام بردارند.

انتهای پیام

کد N1046344