القاعده در مغرب اسلامی از کشتن 2 مرد به دلیل جاسوسی برای فرانسه خبر داد

شاخه القاعده در شمال آفریقا اعلام کرد، ماه گذشته میلادی دو مرد را به خاطر جاسوسی برای فرانسه در کشور مالی کشته است.

شاخه القاعده در شمال آفریقا اعلام کرد، ماه گذشته میلادی دو مرد را به خاطر جاسوسی برای فرانسه در کشور مالی کشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، گروه شبه نظامی القاعده در مغرب اسلامی در بیانیه‌ای گفت: این دو مرد به نام‌های محمد آغ عبدالله و فجر آغ سیدی محمد به ترتیب 9 در شهر بیر و 12 اکتبر سال جاری میلادی در محل اختفایش در شهر "برج باجی مختار" واقع در الجزایر کشته شدند.

در این بیانیه گروه شبه نظامی القاعده در مغرب اسلامی که توسط خبرگزاری "الاخبار" موریتانی منتشر شده به ملیت یا دیگر جزئیات مربوط به این دو مرد اشاره‌ای نشده است.

این خبرگزاری یکی از رسانه‌های خصوصی موریتانی است که مرتبا بیانیه‌هایی را از القاعده در مغرب اسلامی و دیگر گروه‌های افراط‌گرا منتشر می‌کند.

خبرگزاری الاخبار گفت: این دو مرد از اعضای طوارق در شمال مالی بودند که القاعده آنها را به جاسوسی برای فرانسه که از آغاز عملیات نظامی بین‌المللی در ژانویه سال 2013 میلادی به صورت نظامی در مالی فعالیت دارد، متهم کرده بود.

در بیانیه القاعده در مغرب اسلامی آمده است: این دو مرد اطلاعات مربوط به مکان‌ اهداف احتمالی را برای فرانسه جمع آوری می‌کردند و به کشتار تعدادی از شبه نظامیان متهم شده بودند.

از سال 2012 میلادی که شمال مالی تحت کنترل گروه‌های افراط گرا مرتبط با القاعده درآمده، این کشور را ناآرامی‌ و آشوب فراگرفته است.

اکثر این افراط گرایان توسط عملیات نظامی تحت رهبری فرانسه از شمال مالی بیرون رانده شده‌اند اما همچنان بخش‌های وسیعی از مالی بی‌قانون است.

انتهای پیام

کد N1046322