روزنامه رسالت: مسئولی که بسیج و نیروهای ارزشی را متهم به تندروی کند، نفوذی است

روزنامه رسالت در سرمقاله خود به قلم کاظم انبارلویی نوشت: مقام معظم رهبری در جمع بسیجیان چهارشنبه گذشته فرمودند: "اتهام تندروی به ارزشی ها بخشی از پروژه نفوذ است."

باید دید چه کسانی به ارزش ها پای می فشارند و چه کسانی آنها را متهم به افراطی گری و تندروی می‌کنند؟ روشن است عناصر کلیدی بسیجی در هر قشری و گروهی که بر ارزش های الهی انقلاب تاکید می‌کنند، مورد هجوم هستند. دشمن با هجوم به این جریان نیرومند انقلاب می خواهد سربازان خط مقدم انقلاب را از سنگرهای اراده و عزم بیرون بیاورد و به مرخصی بفرستد!

مسئولان کشور و نخبگان و عناصر مؤثر باید مراقب ادبیات گفتگوهای خود باشند. چرا که به فرموده رهبری آنها هدف پروژه نفوذ هستند. اگر مسئولی از روی غفلت نیروهای ارزشی را متهم به تندروی و افراطی گری کند، باید بداند در مسیر هدف دشمن است و اگر از روی عمد این کار را بکند باید فهمید خود او بخشی از نفوذ دشمن را دارد عملیاتی می کند.اگر حزب،گروه یا جریانی به این امر خطرناک مبادرت ورزد باید در فعل و قول خود تجدیدنظر کند. تردیدی نیست که نفوذ جریانی بدتر از نفوذ فردی است.

امروز متأسفانه بسیج و نیروهای ارزشی در بدنه نظام مورد تخطئه فردی و جریانی هستند. دشمن می داند بسیج اولین خاکریز محکم و استوار انقلاب در برابر هجوم و نفوذ نرم و سخت است. کسانی که در مسیر این تخطئه گام برمی دارند انگشت نما هستند. ملت به آنها اجازه نمی دهد این جماعت پروژه نفوذ را تکمیل کنند.

بسیج امروز باید تهدیدهای درون و برون را دقیقا بشناسد تا بتواند از آنها یک فرصت برای خدمت به اسلام و انقلاب بسازد.متأسفانه در خلال بحث های همگرایی بین اصولگرایان برخی از روی غفلت گروه هایی که در جریان اصولگرایی در صیانت از ارزش های انقلاب نقش پیشتازی دارند، را متهم به تندروی و افراطی گری می‌کنند. از سوی دیگر برخی که این پیشتازی را نمایندگی می‌کنند برخی دیگر را متهم به وادادگی و فاصله گرفتن ازاصول و شعارهای انقلاب و ارزش ها می‌کنند. دشمن و نامحرمان انقلاب هم در این شکاف، واگرایی بین اصولگرایان را مدیریت می‌کنند.

تقوا و طهارت سیاسی و همچنین بصیرت انقلابی حکم می کند، از این مرحله عبور کنیم و چشمانمان را به افق های دورتر بسپریم. افقی که همه دوستداران ولایت و جانبازان قرآن و اسلام را زیر یک خیمه جمع می کند.

همگرایی روی اصل و محور ولایت شکل می گیرد. دلیلی ندارد دو اصولگرا که ولی واحدی دارند با هم مسیر نزاع و تخاصم را طی کنند. بیماری تکثر و تکثرگرایی در جریان اصولگرا یک سمّ مهلک است و باید آن را درمان کرد. درمان آن هم فقط تولی به ولایت فقیه است.

2727

 

 

کد N1046219