توضیح اسماعیلی درباره فیلم منتسب به اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز

سیاسی

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور درباره انتشار تصاویر ویدئویی منتسب به اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز در برخی شبکه‌های اجتماعی توضیحاتی ارائه کرد.

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور درباره انتشار تصاویر ویدئویی منتسب به اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز در برخی شبکه‌های اجتماعی توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، پرویز اسماعیلی، در صفحه اینستاگرامش نوشت: سال گذشته و در شهریور 93 (11 و 12 سپتامبر 2014) چهاردهمین اجلاس سران کشورهای عضو و ناظر سازمان همکاریهای شانگهای در شهر دوشنبه پایتخت کشور تاجیکستان برگذار شد. دکتر روحانی نیز به عنوان رییس جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس حضور داشت.

طی روزهای گذشته و در برخی شبکه های اجتماعی خاص، تصاویر ویدیویی منتشر شد که در آن با عبارات توهین‌آمیز و تحریک‌کننده‌ای ادعا شده بود؛ تصاویر مربوط به میهمانی و ضیافت اشرافی و پر خرج دولت از سران شرکت کننده در سومین اجلاس سران مجمع صادرکنندگان گاز در تهران (2 آذر 94) و از جمله ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه است!!

فیلم مذکور، اتفاقا در هیچ یک از رسانه های کشورمان تولید نشده بود و حتی یک ایرانی هم در آن دیده نمی شود. بلکه قبلا در سایتهای متعلق به کشور میزبان (تاجیکستان) منتشر شده بود.

پیداست افرادی آگاهانه با اهداف و اغراض سیاسی؛ هم دروغ منتشر می کنند و هم مردم را فریب می دهند تا آنها را علیه رییس جمهور و دولت تحریک کنند. تکلیف این عده روشن است و بر آنها حرجی نیست که "دروغگو دشمن خداست."

اما گروه دومی هم هستند که گول ظاهر، یا عناوین و ادعاهای ارزشی گروه اول را می خورند. و چه بسا از روی حساسیت هایی که در جای خود ارزشمند و صحیح است؛ بدون تحقیق و یا حتی کوچکترین تامل و بررسی، همان تصاویر و عبارات را در سایر شبکه های اجتماعی و مجازی باز نشر می دهند.

این گروه دوم نیز که محترمند و بسیاری شان دلدادگان ارزشها و آرمانهای واقعی انقلابند؛ البته باید توجه کنند که مسوولند:《لاَ تَقْفُ مَا لَیْسَ لَکَ بِهِ عِلْمٌ إِنَّ السَّمْعَ وَالْبَصَرَ وَالْفُؤَادَ کُلُّ أُولئِکَ کَانَ عَنْهُ مَسْؤُولاً》. (سوره مبارکه اسراء آیه 36) 《و از چیزی که بدان علم نداری (در مرحله اعتقاد و گفتار و عمل) پیروی مکن، زیرا گوش و چشم و دل، هر یک مورد سؤال قرار خواهند گرفت (از آنها درباره کارهای شان می پرسند).》

ایمان و رستگاری، تنها نتیجه عقلانیت، بصیرت و اخلاق اسلامی است. شهید بهشتی (ره) می گفت از نردبان دروغ نمی توان به بام سعادت رسید.

حواسمان باشد ...

انتهای پیام

کد N1045847