روایت الزعبی از رؤیای اردوغان برای احیای امپراطوری عثمانی

سیاسی

وزیر اطلاع رسانی سوریه در گفتگو با یک رسانه‌ روسی با بیان اینکه ترکیه به دنبال تجزیه عراق و سوریه است، تصریح کرد: دولت کنونی آنکارا رؤیای احیای امپراطوری عثمانی را در سر می پروراند.

به گزارش خبرگزاری مهر، «عمران الزعبی» وزیر اطلاع رسانی سوریه در گفتگو با خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» بار دیگر مواضع دولت ترکیه در قبال بحران سوریه و اقدامات آنکارا در این کشور را آماج انتقادات خود قرار داد.

بر اساس این گزارش، وی با بیان اینکه هدف اصلی ترکیه در سوریه و عراق تجزیه این دو کشور است، اظهار داشت: دولت کنونی ترکیه رؤیای احیای امپراطوری عثمانی را در سر می پروراند.

الزعبی با اشاره به عملیات نظامی روسیه در سوریه علیه تکفیریها تصریح کرد: عملیات نظامی روسیه علیه تکفیریها موازنه قدرت در سوریه را تغییر داد.

وی اظهار داشت: عملیات نظامی روسیه در سوریه تمامی نقشه های ترکیه و غرب را ناکام گذاشته و این همان چیزی است که آنها را آشفته ساخته است.

وزیر اطلاع رسانی سوریه با بیان اینکه دمشق پیشتر نیز هشدار داده بود که در صورت عدم مقابله با تروریسم در سوریه، این پدیده شوم به دیگر کشورها نیز نفوذ خواهد کرد، گفت: اکنون شاهد گسترش تروریسم در سراسر جهان هستیم و این چیزی است که همکاری منسجم جهانی برای مقابله با تروریسم را طلب می کند.

کد N1045806