جهانبخش امینی مطرح کرد

لزوم برخورد بی‌طرفانه مسئولین با کسانی که به دنبال ناامن کردن فضای انتخابات هستند

انتخابات مجلس دهم,امنیت انتخابات

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولین امنیتی و قضایی با حضور حداکثری در محافل سیاسی و بی‌طرفانه با کسانی که به دنبال ناامن کردن فضای انتخاباتی هستند برخورد کنند.

جهانبخش امینی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، با اشاره به لزوم ایجاد فضای امن در آستانه برگزاری انتخابات مجلس اظهار کرد: مسئولین امنیتی و قوه قضاییه باید حداکثر حضور را در محافل و تجمعات سیاسی داشته باشند و با بی طرفی با کسانی که به دنبال ناامن کردن فضا هستند برخورد کنند. مسئولین نباید با بی تفاوتی زمینه را بر ایجاد تنش در میتینگ‌های سیاسی فراهم کنند.

وی همچنین بیان کرد:‌ هر چه فضای انتخاباتی امن‌تر باشد و تعامل برقرار شود و افراد و گروه‌های مختلف درون نظام بتوانند سمینار و همایش انتخاباتی برگزار کنند، زمینه برای حضور حداکثری مردم در انتخابات فراهم‌تر خواهد شد.

امینی ادامه داد: شاید در این بین برخی افراد تحمل رقبای خود را نداشته باشند و با بعضی رفتارها بخواهند فضا را ناامن کنند اما باید به گونه‌ای رفتار شود که دشمن سوء‌استفاده نکند و بهانه به دست دشمن داده نشود.

وی تاکید کرد: هر کس فضای ناامن برای انتخابات ایجاد کند به امنیت کشور ضربه می زند و مسئولین، وزارت کشور و مامورین امنیتی باید فضا را آرام نگه دارند. از طرفی کاندیداها و احزاب نیز نباید مطالبی را مطرح کنند که باعث ایجاد تشنج شود.

نماینده دوره هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی در پایان بیان کرد: باید از نیروهای امنیتی تقدیر و تشکر کنیم که باعث ایجاد فضای امن در جمهوری اسلامی شده‌اند. با وجود ناآرامی های منطقه،‌ وجود یک فضای امن در کشور نعمت است که می‌تواند به حضور گسترده مردم در انتخابات 7 اسفند کمک کند.

انتهای پیام

کد N1045709