۰

عباس در دیدار با سیپراس: نتانیاهو تمام فرصت‌های صلح را از بین برد

  • ۱۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تمامی فرصت‌های تحقق صلح و سازش در منطقه را از بین برده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عباس در جریان استقبال از الکسیس سیپراس، نخست‌وزیر یونان در مقر تشکیلات خودگردان در رام‌الله گفت: ملت فلسطین در نتیجه ادامه تجاوزات و جنایت‌های رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشینان یهودی اعم از بازداشت‌های روزانه، شکنجه و کشتار فلسطینیان، محاصره اقتصادی، نبود چشم‌انداز سیاسی و ناامیدی نسبت به آینده در وضعیت بسیار سخت و ناگواری قرار دارند.

عباس ادامه داد: چنین وضعیتی موجب شده است تا ملت فلسطین علیه رژیم صهیونیستی به پا خیزد و درگیری‌ها در قدس شعله‌ور شود. دولت رژیم صهیونیستی هرگونه فرصت تحقق سازش را به شکست کشانده است و تمامی توافقنامه‌های سیاسی، اقتصادی و امنیتی را نیز زیر پا گذاشته است و همین مساله موجب شده است تا ما نیز به‌طور یکجانبه قادر به اجرای این توافقنامه‌ها نباشیم.

رئیس تشکیلات خودگردان در ادامه افزود: ما راه‌حل‌های جزئی و موقتی را نمی‌پذیریم و به عضویت در سازمان‌ها و معاهدات بین‌المللی به منظور تحقق حقوق مشروع ملت خویش و تشکیل کشور مستقل فلسطین ادامه می‌دهیم.

محمود عباس بار دیگر خواستار حمایت بین‌المللی از ملت فلسطین تا زمان دستیابی آنان به آزادی و استقلال شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، عباس در بخش دیگری از سخنانش مواضع اتحادیه اروپا به ویژه درخصوص شهرک‌های صهیونیست‌نشین و کالاهای تولیدی آن و توصیه پارلمان‌های اروپایی به دولت‌هایشان مبنی بر به رسمیت شناختن کشور فلسطین را ستود و خواستار پایبندی تمامی کشورها به راه‌حل دو کشوری شد.

نخست‌وزیر یونان نیز گفت که راه‌های تقویت روابط میان یونان و فلسطین را با عباس مورد بحث و بررسی قرار داده است.

الکسیس سیپراس گفت که سفر وی به فلسطین در وضعیت ناگوار و پرتنشی انجام شده است. او نسبت به ادامه شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی و پایمال شدن حقوق ملت فلسطین ابراز نگرانی کرد.

وی خواستار احترام به تمامی مقدسات شهر قدس به ویژه مسجد مبارک الاقصی شد و به بن بست رسیدن مذاکرات سازش بین طرفین فلسطینی و صهیونیستی را نگران‌کننده خواند.

نخست وزیر یونان که از حامیان فلسطین است تاکید کرد که زمان آن فرا رسیده تا تصمیماتی شجاعانه در مورد مساله فلسطین اتخاذ شود و از راهکارها و طرح‌های بین‌المللی در این زمینه حمایت به عمل آید.

وی بر حمایت کشورش از فلسطین در محافل بین‌المللی تاکید کرد و گفت که یونان از راه‌حل تشکیل دو کشوری به منظور تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی در مرزهای سال 1967 حمایت می‌کند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.