در تماس تلفنی با وزیر کشور عراق

رحمانی فضلی اعلام کرد: آمادگی ایران برای کمک‌رسانی بیشتر برای برگزاری مراسم اربعین

عبدالرضا رحماني فضلي,اربعين حسيني,پياده‌روي اربعين

محمد سالم الغبان، وزیر کشور عراق پنجشنبه شب با رحمانی فضلی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران تلفنی گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، در ابتدای این تماس تلفنی، وزیر کشور عراق به بخشی از اقدامات دولت عراق برای تسهیل در روند صدور روادید، تردد زائرین ایرانی و تمهیدات لازم در جهت تامین امنیت جان زائرین اشاره و از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در مدیریت اعزام تدریجی زائرین و جلوگیری از تردد افراد فاقد مدارک قانونی و به ویژه گذرنامه و روادید قدردانی کرد.

وزیر کشور عراق درخواست داشت که به منظور ایجاد و ارائه هر چه مناسبتر خدمات رسانی و تامین امنیت زائرین، انجام اقدامات کنترلی در مرزها ، از سوی نیروهای دو کشور افزایش یابد.

وزیر کشور عراق اضافه کرد که نیروهای ارتش ، پلیس و مرزبانان آن کشور برای تامین هر چه بهتر امنیت مراسم اربعین، مصمم به کنترل کامل مرزهای عراق و جلوگیری از تردد افراد غیر مجاز از مرزهای آن کشور هستند.

رحمانی فضلی وزیر کشور نیز، ضمن تشکر از اقدامات دولت و ملت عراق در زمینه صدور روادید ، فراهم نمودن سایر تسهیلات و میزبانی از زائرین ایرانی، آمادگی کشورمان را برای کمک رسانی هر چه بیشتر اعلام و به همتای عراقی خود اطمینان داد که نیروهای پلیس و مرزبانان جمهوری اسلامی ایران ، همچون گذشته از تردد افراد غیرمجاز به داخل خاک عراق جلوگیری کنند.

وی همچنین از وزیر کشور عراق خواست تا صدور روادید برای متقاضیان سفر به عتبات عالیات ، توسط نمایندگی های مستقر ان کشور در ایران، با سرعت بیشتری انجام پذیرد.

انتهای پیام

کد N1045274