شهادت سه فلسطینی در مناطق مختلف کرانه باختری

سیاسی

سه شهروند فلسطینی روز پنجشنبه در مناطق مختلف کرانه باختری توسط نظامیان صهیونیست به شهادت رسیدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک شهروند فلسطینی در نزدیکی شهر نابلس و دو نفر دیگر در غرب بیت المقدس توسط نظامیان صهیونیست به شهادت رسیدند.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد: سامر حسن السریسی شهروند ۵۱ ساله به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در ایست بازرسی نظامی زعتره هدف قرار گفت و به خاطر عدم امدادرسانی در اثر جراحات وارده به شهادت رسید.

اندکی پیش از شهادت السریسی، یحیی طه ۲۱ ساله در روستای قطنه واقع در غرب بیت المقدس از ناحیه سر هدف گلوله نظامیان صهیونیست قرار گرفت و به شهادت رسید. منابع پزشکی فلسطین از شهدات یک جوان ۱۹ ساله در درگیری ها میان جوانان فلسطینی با نظامیان صهیونیست در شهر الخلیل واقع در کرانه باختری خبر دادند.

سرزمین های اشغالی از ابتدای اکتبر صحنه اعتراض های گسترده فلسطینی ها به سیاست های تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی در قبال مسجدالاقصی و بیت المقدس اشغالی بوده که این دور تازه قیام فلسطینی ها علیه رژیم صهیونیستی به انتفاضه سوم یا انتفاضه قدس معروف شده است.

رژیم صهیونیستی با ادامه سیاست های تجاوزگرانه خود ،سعی در تحریف هویت اسلامی مسجد الاقصی و اجرای طرح تقسیم زمانی و مکانی آن دارد. موشه یعالون وزیر جنگ رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه گفت: طی روزهای اخیر ۸۰۰ فلسطینی را در مناطق مختلف کرانه باختری بازداشت کرده ایم.

از سوی دیگر کمیته پیگیری عالی عربی در اراضی اشغالی ۱۹۴۸ خواستار شرکت در راهپیمایی گسترده مردمی در حمایت از جنبش اسلامی فلسطینی به رهبری شیخ رائد صلاح شد.

محمد برکه رییس کمیته با صدور بیانیه ای اعلام کرد: ما از مردم می خواهیم در راهپیمایی روز شنبه آینده که در اعتراض به تحریم فعالیت های جنبش اسلامی توسط رژیم صهیونیستی انجام می گیرد، شرکت کنند.

گفتنی است دولت رژیم صهیونیستی، شاخه شمالی جنبش اسلامی فلسطین در اراضی اشغالی ۱۹۴۸ را به بهانه تحریک به فعالیت های خشونت آمیز تحریم کرده و تهدید کرده است که اعضا و طرفداران آن را زندانی خواهد کرد.

 

کد N1045187