حذف جنجالی پرچم اتحادیه اروپا از محل سخنرانی رهبر جدید لهستان

نخست‌وزیر جدید لهستان در نشست مطبوعاتی خود با خبرنگاران پرچم اتحادیه اروپا را از محل برپایی این نشست حذف کرد که با انتقادات داخلی بسیاری روبرو شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری بی‌بی‌سی، طبق سنت، در هنگام سخنرانی روسای کشورهای اتحادیه اروپا در کنار پرچم هر کشور، پرچم اتحادیه اروپا نیز قرار داده می‌شود اما در اولین نشست مطبوعاتی خانم بئاتا شدوا، نخست‌وزیر جدید لهستان با خبرنگاران، تنها پرچم لهستان دیده می‌شد.

بئاتا شدوا گفته است، وی چون تنها درباره مسایل لهستان می‌خواست با روزنامه‌نگاران صحبت کند، برای همین تنها در کنار پرچم لهستان حاضر شد. با این حال گای ورهوفشتات، رهبر گروه لیبرال‌ها در پارلمان اروپا در شبکه‌های اجتماعی پرسیده است: "پس پرچم را نمی‌خواهید اما همچنان پول اتحادیه اروپا را می‌خواهید؟"

حزب قانون و عدالت که نخست‌وزیر لهستان به آن تعلق دارد، نسبت به دولت‌های قبلی این کشور بیشتر منتقد اتحادیه اروپا و سیاست‌های آن است.

دولت جدید لهستان اعلام کرده که با اسکان 7000 پناهجوی سوری که قبلا با ورود آنها موافقت کرده بود، مخالف است و پذیرای این افراد نخواهد بود.

انتهای پیام

کد N1044932