اردوغان: به روسیه هشدار داده بودیم/ اگر تکرار شود باز هم قاطعانه برخورد خواهیم کرد

رجب طیب اردوغان,ترکیه,روسیه

به گزارش شبکه تلویزیونی مباشر رجب طیب اردوغان در سخنرانی خود در جمع شهرداران ترکیه نسبت به تنش های چند روز اخیر با روسیه واکنش نشان داد.

 به گزارش خبرآنلاین رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز در کنفرانس شهرداران در آنکارا درباره سرنگونی جنگنده روسیه، گفت عملیات اخیر، روسیه را هدف قرار نمی دهد بلکه هدف از آن محافظت از حریم هوایی ما است. به هواپیمای روسیه که وارد حریم هوایی ما شده بود بیش از ده بار هشدار دادیم اما پاسخ نداد. وی افزود هواپیماهای روسیه قبل از حادثه اخیر، بارها حریم هوایی ما را نقض کرده بودند. از این پس اگر نقض حریم هوایی ما تکرار شود با آن با همان قاطعیت برخورد خواهیم کرد.
رئیس جمهور ترکیه همچنین در این سخنرانی اظهار داشت: آنهایی که ترکیه را به خرید نفت و گاز از گروه داعش متهم می کنند باید این مسئله را ثابت کنند.
آقای اردوغان در ادامه افزود:  هدف حملات نظامی در حمایت از نظام سوریه تخلیه شمال لاذقیه برای رسیدن به اهداف سیاسی است. کسانی که ادعا می کنند ما از گروه دولت اسلامی (گروه تکفیری صهیونیستی داعش) نفت می خریم باید دلیل و مدرک ارائه کنند. وی ادعا کرد این بشار اسد است که از دولت اسلامی برای حمایت از این گروه تروریستی نفت می خرد.
رئيس جمهور ترکیه همچنین با اشاره به مبارزه آنکارا علیه داعش تاکید کرد:  موضع ما در قبال گروه دولت اسلامی واضح و روشن است. ترکیه در میان کشورها بیشترین آسیب را از گروه دولت اسلامی متحمل شده است. وی افزود از اقدام گروه دولت اسلامی به فروش هفتاد و نه میلیون بشکه نفت جلوگیری کردیم.
308308

کد N1044859