شورای نگهبان استان قزوین:

در مراحل مختلف برگزاری انتخابات باید تعامل داشت

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان استان قزوین با تاکید بر «پیش‌بینی برنامه‌های لازم به منظور جلوگیری از تخلفات انتخاباتی» گفت: با توجه به تغییر شرایط برخی از حوزه‌های انتخاباتی نسبت به انتخابات گذشته پیش‌بینی برنامه‌های لازم در این زمینه ضروری است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قزوین، حجت الاسلام علی قابل در جلسه ستاد انتخابات این شهرستان که با حضور اعضای هیات نظارت برگزار شد، با اشاره به جایگاه این نهاد در قانون اساسی و قوانین انتخابات اظهار کرد: اعضای هیات نظارت و ستاد انتخابات در مراحل مختلف برگزاری انتخابات باید تعامل و همفکری نزدیک داشته باشند.

وی افزود: تعامل و همفکری هیات نظارت و عوامل اجرایی انتخابات، آرامش، حسن تفاهم، جلب اعتماد مردم و پرهیز از تشویش اذهان عمومی را در پی خواهد داشت.

وی بررسی و جمع‌آوری سوابق داوطلبان و افرادی که خود را شایسته کاندیدا شدن می‌دانند را از جمله وظایف دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان دانست و ادامه داد: این سوابق به منظور بررسی صلاحیت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد که عوامل اجرایی نیز در این زمینه باید همکاری داشته باشند.

کیومرث ایمن دبیر ستاد انتخابات شهرستان قزوین هم در ابتدای این جلسه ضمن گرامیداشت هفته بسیج و تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی گفت: در شهرستان قزوین هشت هزار نفر عوامل اجرایی وظیفه برگزاری انتخابات را به عهده خواهند گرفت.

ایمن افزود: همزمان با سراسر کشور ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری از بیست وششم آذر ماه و ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی از بیست و هشتم آذرماه در شهرستان قزوین آغاز می‌شود.

انتهای پیام

کد N1044836