محسن رضایی: بصیرت و آگاهی بسیج مانع نفوذ دشمن می‌شود

محسن رضايي

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بسیج را شجره طیبه‌ای نامید که باید با بصیرت و آگاهی در صحنه باقی بماند تا ملت ما در تاریخ به حاشیه نرود و توطئه‌ها را دفع کند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار سرلشکر دکتر محسن رضایی صبح پنج‌شنبه پنجم آذرماه در گردهمایی بزرگ بسیجیان استان هرمزگان که در ورزشگاه تختی بندرعباس برگزار شد، به ایراد سخنرانی پرداخت.

او در این مراسم که به مناسبت گرامی‌داشت هفته بسیج برگزار شد، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بسیج شجره طیبه‌ای است که امام راحل در دل جوانان ما کاشتند. بسیج یعنی دل به دریا زدن و خطر کردن. یعنی تبلور ارزش‌های الهی و انسانی. یعنی ابهت‌شکنی قدرت‌های بین‌المللی و به تمسخر گرفتن قدرت پوشالی‌شان. بسیج یعنی بصیرت و آگاهی.

رضایی افزود: امروز را باید به همه بسیجیان در اقصی نقاط جهان و به بسیجیان قدیم و عزیزانی که تازه به این شجره طیبه پیوسته‌اند تبریک گفت.

وی با تحلیل نقشه‌های دشمن در منطقه و جهان اسلام گفت: امروز برنامه و نقشه جدیدی از سوی قدرت‌های بین‌الملل کشیده شده است. بیش از هفتاد سال است که یک سیاست نوشته شده در غرب در حال انجام است. سیاستی برای عقب نگه‌داشتن جهان اسلام.

او افزود: برای رسیدن به این سیاست، برنامه‌های جدیدی نوشته شده است. اثر این نقشه را در بحرین، سوریه، یمن و عراق می‌بینید. می‌خواهند مسلمانان را عقب نگه دارند. اگر اسراییل نتوانست نیل تا فرات را از آن خود کند، امروز هواپیماهایی از جهان اسلام، همان نقشه را پیاده می‌کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر استقلال و امنیت نباشد، پیشرفت در اقتصاد و صنعت پدید نمی‌آید. اگر استقلال و امنیت را از کشورهای اسلامی گرفتند، دیگر پیشرفتی نخواهد بود. اگر امنیت کشوری از بین برود تمام سرمایه‌گذاری‌ها از بین خواهد رفت. امروز برنامه‌هایی علیه امارات، بحرین و کویت هست و خودشان متوجه نیستند. کویتی‌ها در هنگام اشغال توسط صدامیان، پشیمان شدند.

رضایی افزود: پدیده اسراییل، جنگ عراق علیه ایران و کویت، حمله عربستان به یمن، ناآرامی‌های عراق و سوریه، این‌ها همه نشانه‌های آن برنامه است. غربی‌ها برای یکصد و پنجاه کشته در پاریس که ما آن حملات را محکوم می‌کنیم، چه غوغایی به پا کردند اما برای ششصد کودک فلسطینیی که زیر آوار بمباران‌های اسراییلی جان دادند قطره‌ای اشک نریختند. اگر آقای اولاند و اوباما برای آن کودکان گام بر می‌داشتند، ناامنی‌های امروز نبود.

وی با اشاره به کودک‌کشی و تجاوزات رژیم مجعول صهیونیست گفت: چرا اسراییل دست از کشتار برنمی‌دارد؟ این سیاست حمایت از اسراییلی‌ها و ایجاد ناامنی چه مزایایی برای آمریکا دارد؟ نخست آن که اگر جهان اسلام نا امن باشد، اسراییل در امنیت خواهد بود. هدف دوم آن‌ها این است که فروش سلاح را افزایش دهند. پول نفت کشورهای اسلامی را خرج سلاح و هواپیما می‌کنند. هم سرمایه ملی جهان اسلام به باد می‌رود هم جنگ و خونریزی به وجود می‌آید. هدف سوم از ایجاد ناامنی همان است که می‌خواهند جلوی وحدت جهان اسلام را بگیرند و از پیشرفت جهان اسلام جلوگیری کنند و از مسلمانان سواری بگیرند.

طراحان نقشه ناامنی می‌خواهند با شکل نفوذ و خنده به ایران وارد بشوند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حمله هواپیماهای ترکیه به هواپیمای نظامی روسیه گفت: جنگنده‌های روسیه مشغول نبرد با داعش هستند و تروریست‌ها را بمباران می‌کنند. هواپیمای روسیه را در فضای سوریه ساقط می‌کنند. می‌خواهند جهان اسلام را وارد درگیری کنند. چه کسی از جنگ ترکیه و روسیه نفع می‌برد؟ غیر از صهیونیست‌ها؟ ترکیه چه نفعی از این درگیری‌ها خواهد برد؟ غیر از این که پیش‌مرگ آمریکایی‌ها بشود؟ یا حادثه تکفیری‌ها که چهره نامهربان و تروریستی از جهان اسلام معرفی می‌کنند. اگر داعشی‌ها و تفکیری‌ها یک جرم داشته باشند که باید با آن مبارزه کرد، همین چهره خشن و دور از واقعیت اسلام است. مسلمانان باید دست به کار شوند و با تکفیری‌ها وارد مبارزه شوند تا پای بیگانگان به کشورهای اسلامی باز نشود.

رضایی خطاب به حکام منطقه گفت: غربی‌ها صدام و شاه ایران را تنها گذاشتند، شما را هم تنها می‌گذارند.

او تاکید کرد: اگر امام و رهبری نبودند ایران در سیاست‌های ناخواسته عوامل نفوذی وارد سراب‌ها و دیکتاتوری می‌شود. حالا هم طراحان نقشه ناامنی می‌خواهند با شکل نفوذ و خنده به ایران وارد بشوند. ولی کور خوانده‌اند. شما اگر می‌توانستید با تحریم و تجاوز پیش بروید، این قیافه را نمی‌گرفتید. هیچ علایم مثبتی از آمریکا نمی‌بینیم که بتوانیم اعتماد کنیم.

وی در پایان تاکید کرد: بسیج باید با بصیرت و آگاهی در صحنه باقی بماند تا ملت ما در تاریخ به حاشیه نرود و توطئه‌ها را دفع کند. بسیج جز به ایثار و فداکاری و شهادت‌طلبی نمی‌اندیشد. امیدواریم این بازوی پرتوان در اختیار ولی فقیه باقی بماند.

در ابتدای این مراسم سرلشکر محسن رضایی از یگان‌ها و گردان‌های مختلف بسیج استان سان دیدند. هم‌چنین سردار ترابی، فرمانده سپاه امام سجاد (ع) در شروع مراسم، حضور سرلشکر محسن رضایی را در سالروز تشکیل بسیج مستضعفین در میان بسیجیان هرمزگان را خیر مقدم گفت و گزارشی از حماسه‌ها و وضعیت رزمندگان پاسدار و بسیجی استان هرمزگان ارائه کرد.

انتهای پیام

کد N1044775