پیکر مرحوم رکن‌آبادی شنبه استقبال رسمی می‌شود

سیاسی

مراسم استقبال رسمی از پیکر مرحوم غضنفر اصل رکن‌آبادی، دیپلمات کشورمان که در فاجعه منا جان خود را از دست داد به احتمال زیاد طبق برنامه‌ریزی پیش‌بینی شده صبح شنبه در فرودگاه مهرآباد انجام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، طبق اخبار دریافتی به احتمال زیاد تشریفات قانونی انتقال پیکر مرحوم رکن‌آبادی تا فردا جمعه به اتمام خواهد رسید و جمعه شب پیکر آن مرحوم وارد کشور می‌شود و در روز شنبه نیز استقبال رسمی در فرودگاه مهرآباد از پیکر وی صورت می‌گیرد.

بر اساس این گزارش، تدابیر لازم در وزارت امور خارجه بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت برای استقبال با شکوه و رسمی از پیکر این دیپلمات اتخاذ شده است.

طبق آن چه که اعلام شده در مراسم استقبال از پیکر این دیپلمات تعدادی از مسوولان وزارت خارجه،‌ سازمان حج و زیارت و دوستان و همکاران وی حضور خواهند داشت.

روز گذشته نیز با اعلام رسمی شناسایی پیکر مرحوم رکن‌آبادی، حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزیر خارجه کشورمان به نمایندگی از محمدجواد ظریف با حضور در جمع خانواده رکن‌آبادی با همسر، فرزندان و خانواده شان ابراز هم‌دردی کرد.

امیر عبداللهیان در این دیدار با تجلیل از تلاش‌های ایثارگرانه آقای رکن‌آبادی یاد و خاطره سفیر پیشین کشورمان در بیروت را گرامی داشت و بار دیگر بر مسوولیت عربستان در قبال فاجعه منا تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N1044630