عراق قصد دارد اتاق عملیات اطلاعاتی علیه تروریسم تشکیل دهد

عراق

وزیر کشور عراق با بیان اینکه گروه تروریستی داعش انسانیت را با وحشیانه‌ترین ابزارهای کشتار و تخریب هدف قرار داده است، بر اهمیت تلاش برای تشکیل اتاق عملیات اطلاعاتی برای هماهنگی دیدگاه‌ها و یکپارچگی تلاش‌ها علیه تروریسم تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، محمد الغبان، وزیر کشور عراق در جریان دیدار با مارک باریتی، سفیر فرانسه در بغداد ضمن تسلیت نسبت به انفجارات اخیر پاریس و کشتار بسیاری از شهروندان این کشور اظهار داشت: مسئولیت ما ایجاب می‌کند که به شکلی قاطعانه برای مبارزه با این تفکر افراط گرا و ابزارهای کشنده آن تلاش کنیم.

وی در جریان این اظهارات بر لزوم تشکیل اتاق عملیات اطلاعاتی برای هماهنگی رویکردها و یکپارچگی تلاش‌ها علیه تروریسم تاکید کرد.

از سوی دیگر، سفیر فرانسه عنوان داشت: تجاوزات اخیر در پاریس به دنبال شکست تروریست‌های داعش در دیالی،‌ بیجی و سنجار به دست نیروهای امنیتی عراق صورت گرفت.

وی خواستار همکاری بیشتر برای مبارزه با هرگونه حملات از سوی تروریست‌های داعش شد.

سفیر فرانسه همچنین بر لزوم تقویت همکاری امنیتی دو جانبه میان عراق و فرانسه تاکید کرد و افزود: دوره‌های آموزشی برای مبارزه با مواد منفجره و جعل اسناد و محافظت از آثار باستانی برگزار خواهد شد.

وی در همین حال از سرویس‌های اطلاعاتی عراق به خاطر ارائه اطلاعات ارزشمند به فرانسه در جریان حمله اخیر و پیش از آن قدردانی کرد.

انتهای پیام

کد N1044611