"میزان مشارکت مصری‌ها در مرحله دوم انتخابات پارلمانی بیشتر از مرحله اول بود"

مصر

کمیته انتخابات مصر میزان مشارکت رای دهندگان مصری را در مرحله دوم انتخابات پارلمانی این کشور 29/9 درصد اعلام کرد.

کمیته انتخابات مصر میزان مشارکت رای دهندگان مصری را در مرحله دوم انتخابات پارلمانی این کشور 29/9 درصد اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه المنار، ایمن عباس، رئیس کمیته انتخابات مصر اعلام کرد که میزان مشارکت رای دهندگان در مرحله دوم انتخابات پارلمانی مصر طی روز یکشنبه و دوشنبه در نیمی از استان‌های کشور 29.9 درصد بوده است.

ایمن عباس اعلام کرد که میزان مشارکت مردم در مرحله دوم نسبت به مرحله اول انتخابات در ماه گذشته بسیار بیشتر بوده اما میزان افرادی که از مشارکت در انتخابات امتناع کردند نیز زیاد است.

رئیس کمیته انتخابات تاکید کرد: مشارکت ثبت شده در 13 استان از بین 27 استان کشور 83 / 29 درصد است در حالی که میزان مشارکت در مرحله اول 5 / 26 درصد بوده است.

تحلیل‌گران معتقدند، نتایج این انتخابات تعیین شده است و پارلمان آینده که دربرگیرنده 596 نماینده است که به تدوین قوانینی که عبدالفتاح سیسی رئیس جمهوری مصر در نظر گرفته، خواهند پرداخت.

عباس گفت: قرار است به زودی انتخابات در کرسی‌های باقی مانده برگزار شود چرا که نامزدها به اکثریت مطلق دست نیافتند.

نمایندگان بر اساس سیستم انفرادی و سیستم لیستی انتخاب می‌شوند. در پارلمان مصر 596 نماینده وجود دارد که 448 تن آنها براساس انتخابات سیستم انفرادی و 120 تن براساس سیستم لیست‌های انتخاباتی تعیین می‌شوند در حالیکه رئیس جمهور نیز 28 نماینده را انتخاب می‌کند.

آمار غیررسمی حکایت از پیشرو بودن حزب فی حب مصر وابسته به سیسی دارد.

انتهای پیام

کد N1044571