صفوی: هدف قرار دادن هواپیمای روس برای ترکیه هزینه بالایی خواهد داشت

ایسنا نوشت:مشاور عالی مقام معظم رهبری حمله ترکیه به هواپیمای روس را یک حادثه تاکتیکی خواند و تاکید کرد که مطمئنا در این حادثه ترکیه ضرر خواهد کرد.

سردار سرلشکر پاسدار دکتر سید یحیی صفوی، دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری که در اجتماع بزرگ 10 هزار نفری گرادن‌های امام حسین (ع)، امام علی (ع)، بیت المقدس و کوثر بسیجیان استان اصفهان با عنوان شکوه ایستادگی سخن می‌گفت، با تحلیل شرایط سیاسی و امنیتی منطقه، گفت:  در این جنگ خانمانسوز، فقط در سوریه 250 هزار نفر کشته شده‌اند و جمعیت 9 میلیون نفری از سوریه و عراق آواره شده‌اند و برخی به خارج از شهرها و برخی‌ها به شهرهای امن مانند بغداد و دمشق پناه آورده و زیر چادر با وضعیت اسف‌باری زندگی می‌کنند.

او ادامه داد: در این جنگ ناعادلانه دو جبهه وجود دارد. در یک جبهه به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی، عربستان، ترکیه و اردن و در جبهه دیگر به رهبری ایران، روسیه، عراق، سوریه و حزب الله لبنان قرار دارند.

مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به هدف قرار داده شدن هواپیمای نظامی روسیه توسط ارتش ترکیه گفت: حادثه اخیر و زدن هواپیمای سوخو 24 روسیه در فضای سوریه اگر چه یک حادثه تاکتیکی است ولیکن تبعات استراتژیکی پیدا خواهد کرد و مطمئنا در این حادثه ترکیه ضرر خواهد کرد، چرا که علاوه بر کمک پنج ساله به تروریست‌های اجاره‌یی و ایجاد ناامنی در سوریه و عراق، در این حادثه مرتکب اشتباه استراتژیک شده است و قطعا این موضوعات برای ترکیه هزینه بالایی در پی خواهد داشت.

17214

کد N1044559