صفوی: هدف قرار دادن هواپیمای روس برای ترکیه هزینه بالایی خواهد داشت

سوريه,ترکیه

مشاور عالی مقام معظم رهبری حمله ترکیه به هواپیمای روس را یک حادثه تاکتیکی خواند و تاکید کرد که مطمئنا در این حادثه ترکیه ضرر خواهد کرد.

مشاور عالی مقام معظم رهبری حمله ترکیه به هواپیمای روس را یک حادثه تاکتیکی خواند و تاکید کرد که مطمئنا در این حادثه ترکیه ضرر خواهد کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار سرلشکر پاسدار دکتر سید یحیی صفوی، دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری که در اجتماع بزرگ 10 هزار نفری گرادن‌های امام حسین (ع)، امام علی (ع)، بیت المقدس و کوثر بسیجیان استان اصفهان با عنوان شکوه ایستادگی سخن می‌گفت، با تحلیل شرایط سیاسی و امنیتی منطقه، گفت:

در این جنگ خانمانسوز، فقط در سوریه 250 هزار نفر کشته شده‌اند و جمعیت 9 میلیون نفری از سوریه و عراق آواره شده‌اند و برخی به خارج از شهرها و برخی‌ها به شهرهای امن مانند بغداد و دمشق پناه آورده و زیر چادر با وضعیت اسف‌باری زندگی می‌کنند.

او ادامه داد: در این جنگ ناعادلانه دو جبهه وجود دارد. در یک جبهه به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی، عربستان، ترکیه و اردن و در جبهه دیگر به رهبری ایران، روسیه، عراق، سوریه و حزب الله لبنان قرار دارند.

مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به هدف قرار داده شدن هواپیمای نظامی روسیه توسط ارتش ترکیه گفت: حادثه اخیر و زدن هواپیمای سوخو 24 روسیه در فضای سوریه اگر چه یک حادثه تاکتیکی است ولیکن تبعات استراتژیکی پیدا خواهد کرد و مطمئنا در این حادثه ترکیه ضرر خواهد کرد، چرا که علاوه بر کمک پنج ساله به تروریست‌های اجاره‌یی و ایجاد ناامنی در سوریه و عراق، در این حادثه مرتکب اشتباه استراتژیک شده است و قطعا این موضوعات برای ترکیه هزینه بالایی در پی خواهد داشت.

او در ابتدای سخنانش با اشاره به تدبیر حضرت امام (ره) در صدور فرمان تشکیل بسیج مستضعفین بیان کرد: فرمان تشکیل بسیج مستضعفین در پنجم آذر ماه سال 58 توسط حضرت امام بیانگر دید الهی و دوراندیشی حکیمانه و آینده‌نگری ایشان نسبت به حوادث، رخدادها و فراز نشیب‌های پیش روی انقلاب کبیر اسلامی ملت بزرگ ایران بود.

مشاور عالی مقام معظم رهبری افزود: چالش‌های سه دهه گذشته نشان داد اگر قدرت بسیج نبود چه بسا سرنوشت انقلاب و کشور به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد.

وی اضافه کرد: بسیجیان و پاسداران مومن، دلاور و خردمند استان اصفهان در 36 سال گذشته در میدان‌های سرنوشت‌سازی هم‌چون آزادی کردستان از دست ضد انقلاب مسلح و هشت سال دفاع مقدس درخشان‌ترین کارنامه افتخار آفرین و پیروزی را به خود اختصاص داده‌اند.

صفوی با اشاره به ماهیت و توانمندی‌های بسیج، گفت: ماهیت و توانمندی‌های مختلف بسیج برای آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی تبدیل به معمایی بزرگ و غیرقابل حل شده است، به‌صورتی که تمامی محاسبات آن‌ها را برای تسلط بر ملت ایران خنثی کرده است.

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رمز اثرگذاری و ماندگاری بسیج گفت: رمز موفقیت و ماندگاری و اثرگذاری بسیج، قدرت انعطاف‌پذیری آن متناسب با نیازمندی‌های انقلاب و کشور و حضور در عرصه‌های سازندگی، علمی، فرهنگی و دفاعی و امنیتی است.

او با اشاره به انتظارات از بسیج گفت: از بسیج انتظار می‌رود تا در جلوگیری از انحرافات در جامعه با به‌کارگیری ظرفیت عظیم خود در حوزه‌های هنری، فرهنگی و اجتماعی پیشگام باشد و در محیط‌های کاری مانند مدرسه و دانشگاه و در محلات و روستاها و کارخانجات، نقش‌آفرینی فرهنگی کند.

انتهای پیام

کد N1044520