پزشکیان: مردم باید از میان افراط و اعتدال انتخاب کنند /عده ای با وعده های غیر واقعی رای می گیرند

انتخابات مجلس دهم,مجلس نهم,مسعود پزشکیان

نماینده مردم تبریز در مجلس معتقد است که انتخابات واگذاری اختیار به مردم است و آن ها باید از میان افراط گرایان و اعتدال گرایان هر کدام را که تشخیص می دهند انتخاب کنند.

 مسعود پزشکیان در گفت وگو با خبرآنلاین با اشاره ورود احتمالی تندروها به انتخابات آتی خاطرنشان کرد: این مردم هستند که باید رای بدهند، بنابراین اگر آن ها تشخیص دادند که افراطی ها برای کشور مفیدند، مشخص می شود که جامعه ای با این تفکر،همین مشی و روش را می پسندد اما اگر به آن ها رای ندادند مشخص می شود که مردم افراطیون و تندروها را نمی خواهند.

 وی افزود: عقلانیت و آگاهی اجتماعی است که به جریان های فکری و سیاسی با مختصات مختلف اجازه ظهور و بروزمی دهد  در واقع می توان گفت که" از کوزه همان برون تراود که در اوست".

این نماینده مجلس نهم با بیان اینکه در نهایت جامعه باید تصمیم بگیرد که چه روشی را برای زندگی خود انتخاب می کند، روشی مبتنی برعقل ، منطق ،علم و تجربه یا روشی بر اساس داد و بیداد، هرج و مرج و شلوغی.

وی همچنین در پاسخ به این سئوال که ارزیابی شما از دیدگاه از دیدگاه مردم چیست و مردم را متمایل به سوی کدام نگرش می دانید؟ گفت: متاسفانه بسیاری از اوقات می بینیم آدم هایی با وعده های قشنگ اما غیر واقعی به عرصه انتخابات می آیند و رای مردم را جذب می کنند و با شعارهای خود باعث می شوند که مردم نتوانند واقعا در مدت کوتاه تبلیغات آن ها را درست بشناسند و در نتیجه فقدان جریان های سازمان یافته و شکل یافته با اهداف روشن و شفاف در جامعه باعث می شود که  خیلی وقت ها افرادی وارد مجلس شوند که با وعده های غیر واقعی بالا آمده و رای گرفته اند.

27220

 

کد N1044423