نگرانی رژیم صهیونیستی از استقرار سامانه موشکی روسیه در سوریه

سیاسی

استقرار سامانه دفاعی روسیه در لاذقیه، رژیم صهیونیستی و آمریکا را به شدت نگران کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، به دنبال اعلام استقرار سامانه قدرتمند موشکی اس-۴۰۰ روسیه در سواحل لاذقیه، رسانه های اسرائیلی اعلام کردند این مسئله به شدت رژیم صهیونیستی  را نگران کرده است.

در همین حال خبرگزاری آلمان نیز به نقل از یک مقام آمریکایی اعلام کرد استقرار سامانه موشکی روسیه در پایگاه حمیمیم در لاذقیه به شدت آمریکا و مسئولان نظامی این کشور را نگران کرده است.

 ستاد مشترک ارتش روسیه اخیرا اعلام کرده است که پس از استقرار این سامانه موشکی در سوریه، روسیه هر جنگنده و هواپیمای تهدید کننده ای در آسمان سوریه را هدف قرار خواهد داد.

وزارت دفاع روسیه سه شنبه اعلام کرد که یک فروند جنگنده سوخو-۲۴ متعلق به روسیه بر فراز سوریه مورد هدف جنگنده ترکیه ای قرار گرفت.

گفتنی است ترکیه در پی سرنگونی جنگنده سوخو-۲۴ روسیه، کاردار این کشور را به وزارت امور خارجه احضار کرد. یک مقام وزارت خارجه ترکیه در گفتگو با خبرگزاری فرانسه مدعی شد، علت این احضار اعتراض به نقض حریم هوایی این کشور توسط جنگنده روسی است، این در حالی است که منابع روسی و سوری اعلام کردند که جنگنده روسیه در آسمان سوریه بوده و وارد حریم هوایی ترکیه نشده است.

 

کد N1044367