با اشاره به حمله ترکیه به یک جنگنده روس

ولایتی: حضور روسیه در سوریه کاملا مشروع است

رییس مجمع تحقیقات استراتژیک مجمع حضور روسیه در سوریه را به خواست دولت و ملت سوریه دانست و اظهار امیدواری کرد که دیگر تنش‌هایی مانند آن چه روز گذشته برای جنگنده روسیه اتفاق افتاد تکرار نشود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی اکبر ولایتی، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز پس از دیدار با ژان آسلامبورن، وزیر امور خارجه لوکزامبورگ در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره حمله ترکیه به یک جنگنده روس خاطرنشان کرد: بدون تردید ایجاد این تنش در حساس‌ترین منطقه جهان به نفع هیچ کس نیست.

او ادامه داد:‌ هر دو طرف یعنی روسیه و ترکیه همسایگان ما هستند و ما آن‌ها را به آرامش دعوت می‌کنیم و امیدوار هستیم که چنین اتفاقاتی دیگر رخ ندهد.

وی با تاکید بر این که حضور روسیه در سوریه به دعوت دولت قانونی سوریه و به منظور کمک به مردم این کشور است گفت: حضور روسیه در سوریه کاملا مشروع بوده و آن‌ها برای مقابله با تروریسم در این کشور هستند. در هر صورت لازم است تا تمام کشورهای منطقه از جمله روسیه و ترکیه از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری کرده و باید بدانیم که این نوع تنش‌ها در منطقه نباید به وجود بیاید.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حضور روسیه در سوریه به منظور مقابله با داعش و گروه‌های افراطی تاکید کرد: دولت و ملت سوریه از 5 سال پیش هدف حملات گروه‌های تروریستی قرار گرفته‌اند و 10 هزار نفر کشته و بیش از 10 میلیون آواره سوری از حملات گروه‌های تروریستی در سوریه به جای مانده است.

وی ادامه داد:‌ مبارزه با گروه‌های تروریستی باید توسط دولت و مردم سوریه و متحدان این کشور از جمله روسیه صورت بگیرد و با شدت و قدرت نیز ادامه پیدا کند.

ادامه دارد...

کد N1044081