درخواست اعضای مجلس نمایندگان آمریکا درباره استفاده نکردن از بودجه فدرال برای پناهجویان

سیاسی

قریب به یک سوم از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا با امضای نامه‌ای از رهبران احزاب خود خواستند تا این مساله را تضمین کنند که در لایحه اختصاص بودجه، برای اسکان مهاجران از منابع مالی فدرال استفاده نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ به نقل از خبرگزاری رویترز، 72 تن از 246 تن از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا این نامه را امضا کردند که توسط برایان بابین، از اعضای جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا مطرح شده است.

در این لایحه به پال رایان، رییس مجلس نمایندگان آمریکا و سایر رهبران تاکید شده تا مواردی را که در این لایحه آمده و برنامه باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا را در پذیرش 10 هزار مهاجر در سال آتی میلادی، متوقف کنند.

متن این لایحه با چنین لحنی می‌تواند یک کارزار با اوباما باشد که قول داده تا لایحه‌ای مستقل از سوی مجلس نمایندگان آمریکا را که درباره تشدید کنترل بر اسکان مهاجران و پناهجویان است، وتو کند.

در این نامه آمده است که کنگره آمریکا باید اختیارات بیشتری را درباره اسکان مهاجران به منظور تامین امنیت جامعه آمریکا ارائه کند. داعش مکررا گفته که به دنبال رخنه در میان آوارگان و مهاجرانی است که از خاورمیانه به اروپا می‌آیند. حملات 13 نوامبر در پاریس تاییدی بر این مساله است.

انتهای پیام

کد N1043994