آیت‌الله نوری‌همدانی:

طلبگی نوعی جهاد است

مرجع تقليد,آيت‌الله العظمي نوري همداني

‌آیت‌الله نوری‌همدانی طلبگی را نوعی جهاد توصیف کرد و گفت: همانگونه که جهادگران برای شرکت در میدان مبارزه نیازمند آموختن مهارت‌هایی هستند طلاب نیز برای ورود به عرصه جامعه و تبلیغ دین اسلام باید مهارت‌هایی را فراگیرند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این مرجع تقلید در دیدار خواهران طلبه حوزه‌های علمیه استان همدان در تبیین وظایف طلاب علوم دینی گفت: علما و فضلای قدیم در کتب و سخنان خود مسئولیت‌ها و وظایف طلاب را به خوبی تعریف کرده‌اند که توجه طلاب امروز جامعه اسلامی به این تعاریف بسیار مهم است.

این مرجع تقلید ادامه داد: اخلاص، همت بلند، جدیت و کوشش، داشتن اراده و تصمیم، نظم و ادبیات باعث خواهد شد که طلاب بتوانند راه علمای بزرگ اسلام را پیروی کنند و مانند آنان در کسب علوم اسلامی و خدمت به دین مبین اسلام موفق باشند.

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به تأثیر بسیار عمیق ادبیات بر محقق شدن و فهمیدن علوم اسلامی و توفیق در راه کسب علوم دینی اظهار کرد: ادبیات عربی شامل صرف و نحو و ادبیات فارسی باعث می‌شود که طلاب، محقق، نویسنده و دارای بیان خوبی باشند و بتوانند علوم درسی خود را خوب فرا بگیرند و تبلیغ کنند.

وی در توصیه به خواهران طلبه گفت: شما باید فقیه و ادیب باشید در زمانی که ما در خدمت مرحوم آخوند بودیم آقای همایون به ما درس خط می‌داد و اعتقاد داشتند که اضافه بر ادبیات که لازمه پیمودن راه طلبگی است باید خط خوبی داشته باشیم.

این مرجع تقلید با بیان این‌که «طلاب باید در راه کسب علوم اسلامی کوشا بوده و جدیت داشته باشند» افزود: لازم است طلاب با امور فرهنگی و سیاسی روز آشنا بوده و با روحیه‌ای استکبارستیز پرورش یابند.

انتهای پیام

کد N1043961