با اشاره به بیانات رهبر انقلاب؛

نعمتی: مسئولان با عبرت از شرایط گذشته، اجازه نفوذ در مراکز تصمیم‌گیری را ندهند

مقام معظم رهبري

یک عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت، تأکید کرد: مسئولان باید با عبرت گرفتن از شرایط کشور در چند سال گذشته اجازه نفوذ در حوزه‌های مختلف اقتصادی و سیاسی و مراکز تصمیم‌گیری را ندهند.

بهروز نعمتی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به بیانات امروز مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان بسیجی به ارائه نمونه‌هایی از نفوذ در بخش‌های سیاسی و اقتصادی پرداخت و گفت: موضوع اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی، پرونده شهرام جزایری و یا بابک زنجانی نمونه‌هایی از نفوذ در حوزه اقتصادی است.

وی افزود: این افراد کسانی نبودند که بتوانند به راحتی از امکانات دولتی اینگونه استفاده کنند. آنها با نفوذ در سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها اقداماتشان را انجام دادند. نمونه‌های دیگری از نفوذ در جنبه‌های فرهنگی و سیاسی نیز وجود دارد.

نعمتی توضیح داد: فعالیت عده‌ای با کاسب‌کاری سیاسی همراه با داشتن سایت، روزنامه و استفاده از فضای مجازی برای گرفتن امتیاز از برخی مسئولان و نزدیک کردن خود به مسئولان نیز نوعی از نفوذ است چون آنها با این ترفند هر کاری می‌خواهند انجام می‌دهند و به دلیل نزدیکی با آن مسئول کارهایشان مباح می‌شود. موضوعی که به خوبی مقام معظم رهبری به آن اشاره کرده‌اند.

این نماینده اصولگرای مجلس با تأکید بر لزوم هوشیاری مسئولان به خصوص سران سه قوه و نهادهای مختلف در موضوع نفوذ گفت: با توجه به اینکه نظام ما نظام مردمسالاری دینی است فضا برای فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی باز است اما گاهی از این فضا سوءاستفاده می‌شود و افراد بدون داشتن تجربه یک شبه از طریق راه افتادن جریانی در کشور به مسئولیت‌هایی می‌رسند و کارهایی انجام می‌دهند که لازم است مسئولان آگاهی کامل را در این رابطه داشته باشند.

وی افزود: این افراد از طریق جریان‌سازی وارد پست‌های حساس در مجلس، دولت و حتی نهادهای امنیتی و غیرامنیتی می‌شوند که لازم است قوه قضائیه و وزارت اطلاعات با هوشیاری با این جریان برخورد کند. اتفاقی که در طول سه سال اخیر راه افتاد و برخی علیرغم نداشتن توانایی با امکانات دولتی آمدند و مسائلی را پیش آوردند و باعث بروز برخی اتفاقات در نظام مدیریتی و اجرایی کشور شدند.

انتهای پیام

کد N1043933