۰
شمخانی:

بمب اتم و تجهیزات مدرن امنیت صهیونیست‌ها را تضمین نمی‌کند

  • ۶بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: رژیم صهیونیستی با انتفاضه جوانان شجاع فلسطینی روبروست و این نشان می‌دهد که بمب‌های اتمی و تجهیزات نظامی مدرن نمی‌‎تواند امنیت این رژیم را تضمین کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی با حضور در محفل پیشکسوتان جهاد و شهادت در شهر کرمان در جمع یادگاران دفاع مقدس و ایثارگران، صیانت از ارزش های انقلاب اسلامی، تمامیت ارضی و فرهنگ بسیجی را از جمله دستآورد های برجسته دفاع مقدس عنوان کرد و اظهار داشت: برخلاف ۲۰۰ سال گذشته در عین تهاجم سخت و همه جانبه دشمن هیچ بخشی از ایران اسلامی جدا نشد و این مهم جز با فداکاری آحاد مردم و نیروهای مسلح امکان پذیر نبود.

دبیر شورایعالی امنیت ملی افزود: این فرهنگ امروزه باید به عنوان سرمایه ای بی بدیل مورد اهتمام و صیانت قرار گیرد و از تجربیات پیشکسوتان دفاع مقدس نیز به عنوان میراث داران و بنیان گذاران این فرهنگ بیش از پیش بهره برداری شده و این فرهنگ ارزشمند به نسل های آینده منتقل شود.

شمخانی ادامه داد: جهاد گران و رزمندگان کرمان نقش مهمی در پیروزی های جبهه حق داشتند و امروز نیز این نقش در حفظ انقلاب اسلامی و مقابله با نفوذ دشمنان همچنان ادامه دارد.

وی خاطر نشان ساخت: دشمنان هرگز دست از دشمنی با ما برنخواهند داشت تا زمانی که ما بر سر آرمان و ارزشها و عقاید انقلابی خود باقی باشیم و این تجربه که حاصل انقلاب اسلامی است امروزه برای نسل های مختلف قابل لمس و تبدیل به انگیزه ای مضاعف برای صیانت از انقلاب اسلامی شده است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر ضرورت آگاهی بخشی و بصیرت افزایی نسبت به تفکیک جریان اصیل اسلام سیاسی و انقلابی از جریان انحرافی تکفیری و افراطی که باهدف خنثی ‌سازی بیداری اسلامی و اوج ‌گیری اسلام هراسی از سوی دشمنان اسلام ایجاد شده است، اظهار داشت: پرچمداری این جریان از جمله وظایف ایثارگرانی است که در طول تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی  با گوشت و خون خود از اسلام ناب دفاع کرده اند.

وی افزود: تنویر افکار عمومی مسلمانان جهان و توده‌های مردمی به‌ویژه جوانان با معرفی اسلام ناب محمدی (ص) در مقابل اسلام مورد نظر غرب به ‌منظور جلوگیری از گرایش و پیوستن آنان به جریان‌ های تکفیری و تروریستی ضروری است و این مهم نیز به واسطه انتقال فرهنگ صحیح دینی امکان پذیر است.

دریابان علی شمخانی با مهم دانستن هوشیاری و عدم غفلت نسبت به دشمن اصلی اسلام یعنی رژیم صهیونیستی به ‌عنوان عامل اصلی مشکلات جهان اسلام تاکید کرد: لازم است با بسیج همه امکانات برای مقابله با حیله‌های دشمن ازجمله فتنه تکفیر و رصد هوشمندانه و افشاء اهداف، برنامه‌ها و ترفندهای استکبار جهانی که درصدد تضعیف و به تحلیل بردن قدرت اسلام و مخدوش نشان دادن چهره تابناک آن است، اقدام کنیم.

وی افزود: رژیم صهیونیستی که با ظهور تکفیری ها احساس امنیت بیشتری می کرد، امروز با انتفاضه جوانان شجاع فلسطینی روبروست و این نشان می دهد بمب های اتمی و تجهیزات نظامی مدرن نمی‌تواند امنیت این رژیم را تضمین کند.

شمخانی تبدیل کردن ظرفیت عظیم کنگره اربعین به جریانی قدرت ساز و وحدت آفرین میان همه مسلمانان را لبیک به ندای آزادی خواهی و حق جویی حسین بن علی (ع) عنوان کرد و اظهار داشت: ارزشهای قیام اباعبدالله الحسین(ع)   به عنوان حرکتی بی بدیل و غیرقابل تکرار در نفی ظلم و بی عدالتی و دفاع از اصول انسانی و اخلاقی باید چون چشمه ای زلال و جوشان همه آزادیخواهان و حق جویان جهان را سیراب کند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: در مراسم اربعین امسال باید تصاویر شهدای مبارزه با استکبار به ویژه شهدای فلسطین به نمایش گذاشته شود تا تجلی شعار ذلت ناپذیری مشخص شود.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.