حسینی‌بوشهری:

آموزه‎های دینی در قالب هنر به افکار عمومی معرفی شود

حوزه علميه,حسيني بوشهري

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، ترسیم چشم‌انداز و نقشه راه در رابطه با هنر را لازم دانست و گفت: بهترین فرصت امروز در اختیار روحانیت، مرجعیت و حوزه‌های علمیه قرار دارد و می‌توانند از هنر برای رسیدن به اهدف الهی استفاده کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، ترسیم چشم‌انداز و نقشه راه در رابطه با هنر را لازم دانست و گفت: بهترین فرصت امروز در اختیار روحانیت، مرجعیت و حوزه‌های علمیه قرار دارد و می‌توانند از هنر برای رسیدن به اهدف الهی استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری در دیدار با مسئول و مدیران کمیته‌های اجرایی چهارمین جشنواره هنرهای آسمانی، افزود: امروز نقش هنر در جامعه بی بدیل و پیام رسانی آن مطلوب است، گاهی تأثیر یک مصراع شعر از سخنرانی طولانی بیشتر است.

وی با بیان این‌که «حوزه علمیه جایگاه اصلی نشر معارف دین و به دنبال فرصتی است تا دین را در جامعه نهادیه کند» اظهار کرد: بهترین فرصت امروز در اختیار روحانیت، مرجعیت و حوزه‌های علمیه قرار دارد و می‌توانند از هنر برای رسیدن به این هدف الهی استفاده کنند.

امام جمعه موقت قم با اشاره به این‌که «هنر از زمان‌های گذشته وجود داشته و در حوزه‌های علمیه نیز فراوان بوده است» خاطرنشان کرد: امروزه جایگاه هنر فراتر از گذشته است و تأثیر سینما و فیلم و مواردی که جامعه امروز تحت عنوان هنر از آنها برای فرهنگ‌سازی استفاده می‌کند، بی‌بدیل است.

وی با تأکید بر این‌که «کمیته‌های جشنواره آسمانی حوزه علمیه را پاسخ‌گو در عرصه هنر قرار دهند» گفت: نیازهای جامعه را رصد کنید و متناسب با نیازهایی که وجود دارد تولیدات خود را آغاز کنید.

این عضو مجلس خبرگان ادامه داد: انقلاب ما می‌تواند از نظر فکری و فرهنگی صادرکننده فکر و فرهنگ باشد اما اگر نتوانیم برای مجموعه درون نظام کاری انجام دهیم، برای دیگران هم نمی‌توان کاری انجام داد.

وی با بیان این‌که «هنرمندانی که دارای روحیه اسلامی و دینی هستند را شناسایی کنید» ادامه داد: به عبارت دیگر دو گروه باید مورد شناسایی قرار گیرند، افرادی که دارای روحیه اسلامی هستند و افرادی که در عرصه هنری دارای فعالیت‌های فراوان هستند اما مبانی را به گونه صحیح در اختیار ندارد که باید برای این گونه افراد نیز یک برنامه‌ریزی صورت گیرد.

حسینی‌بوشهری، ترسیم چشم‌انداز و نقشه راه در رابطه با هنر را لازم دانست و خاطرنشان کرد: بخشی‌نگری روزمرگی نباید وجود داشته باشد، بلکه یک هدف معین شود تا این که روزی رسیدن به آن هدف مطلوب شکل گیرد.

انتهای پیام

کد N1043619