عراقچی: نشست بعدی کمیسیون مشترک ایران و 1+5، 16 آذر در وین برگزار می‌شود

مذاكرات ايران و گروه 1 5,سيدعباس عراقچي

معاون وزیر خارجه که روز سه‌شنبه برای شرکت در چند نشست مختلف به وین رفته بود در پایان دیدارهایش با مقامات آمریکایی، اروپایی و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از برگزاری نشست بعدی کمیسیون مشترک ایران و 1+5 در 16 آذر (7 دسامبر) در وین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سید عباس عراقچی در سفر یک روزه‌ خود به وین دیدارهای جداگانه‌ای با استفان مال، مسئول اجرای برجام از سوی دولت آمریکا، یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مقر آژانس در وین داشت.

بر اساس گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رییس ستاد پیگیری اجرای برجام در وزارت خارجه کشورمان هم‌چنین پس از دیدار سه‌شنبه عصر خود با هلگا اشمید گفت: دور بعدی نشست کمیسیون مشترک برجام بین ایران و کشورهای 1+5، 16 آذر در وین برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، اولین نشست کمیسیون برجام میان ایران و 1+5، 27 مهر‌ماه در وین برگزار شده است.

در حالی که پیش از این رضا نجفی، نماینده دائم ایران در آژانس اعلام کرده بود آژانس گزارش ارزیابی خود درباره موضوع پی ام دی را اوایل دسامبر (10 آذر) منتشر می‌کند اما برخی رسانه‌ها به نقل از سید عباس عراقچی اعلام کردند که گزارش آژانس 24 آذر یعنی در تاریخ از پیش تعیین شده طبق نقشه راه منتشر می‌شود.

از آنجایی که مقامات ایرانی اجرای برخی اقدامات هسته‌ای در زمینه راکتور اراک و انتقال اورانیوم غنی‌شده به خارج از کشور و نیز کاهش سانتریفیوژهای فعال در نطنز و فردو را به گزارش آژانس موکول کردند انتشار گزارش در 24 آذر عملا اجرای برجام را طولانی‌تر خواهد کرد.

این درحالی است که سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه نیز از آغاز اجرای برجام در اوایل ژانویه خبر داده بود.

انتهای پیام

کد N1043520