وزیر اطلاعات خبر داد:کشف بیش‌ از یک تن مواد منفجره در 2 سال گذشته/ تامین‌کننده اصلی امنیت مردم هستند

تسنیم نوشت: وزیر اطلاعات گفت: طی 2 سال گذشته تاکنون بیش از یک تن مواد منفجره در مناطق جنوب‌شرق، شمال‌غرب و جنوب‌غرب کشور کشف شده است.

حجت‌الاسلام سید محمود علوی در جلسه ستاد اربعین و شورای تأمین استان ایلام، اظهار داشت: در گذشته در نقطه مرز بودن به لحاظ نگاه اقتصادی یک نقطه تهدید بود اما امروزه نقطه مرزی بودن یک فرصت و یک ارزش است. امروز دولت ایران به‌دنبال تثبیت جمعیت‌های مرزی است؛ هیچ چیزی در مرز‌ها برای عدم امنیت استقرار جمعیتی نیست.

وی گفت: دنیا را در دو سال گذشته در نظر بگیریم؛ آیا دنیا به سمت امنیت بیشتر قدم برداشته یا احساس ناامنی بیشتری می‌کند؟ اگر بررسی کنیم، امروز نه تنها کشورهای خاورمیانه نظیر لبنان، سوریه و عراق، احساس ناامنی می‌کنند، بلکه دنیا به سمت ناامنی پیش می‌رود.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: مابه ندرت عزیزانی داشته‌ایم که در مرزبانی به شهادت برسند. هرچه در این دو سال به جلو رفتیم، امنیت جمهوری اسلامی ریشه دار‌تر و عمیق‌تر شده است. در این مدت بیش از یک تن مواد منفجره در مناطق جنوب‌شرق، شمال‌غرب و جنوب غرب کشور کشف شده، مواد منفجره ای که برنامه‌های انتحاری، انفجاری و تخریبی داشتند.

وی گفت: دو انفجار در عربستان انجام شده اگر چه در مناطق شیعه‌نشین بوده اما سرویس‌های اطلاعاتی عربستان سعی دارند که انفجاری نشود، چون ناامنی برای همه است. در همین دوسال که دنیا به سمت فراگیرشدن ناامنی پیش رفته، به لطف خدا، جمهوری اسلامی به سمت امنیت پیش رفته است.

علوی خاطرنشان کرد: تامین‌کننده اصلی امنیت مردم هستند، مردمی که هنوز حماسه آفرینی‌های علمای بزرگی چون آیت‌الله مروارید و آیت‌الله حیدری را فراموش نکردند.

2727

 

 

کد N1043381