جابرانصاری مطرح کرد:

گفتگوی تلفنی ظریف با لاورف/ابزار نگرانی از سرنگونی هواپیمای روسیه

سیاسی

سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به گفتگوی تلفنی شب گذشته وزیر امورخارجه کشورمان با وزیر امورخارجه روسیه،از سرنگونی هواپیمای روسیه ابزار نگرانی کرد و گفت: این رویدادها منجر به تشدید بحران سوریه می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر حسین جابر انصاری سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به گفتگوی تلفنی شب گذشته محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه با وزیر خارجه روسیه در خصوص آخرین تحولات مربوط به سرنگونی جنگنده روسیه، ابراز نگرانی کرد که این‌گونه رویدادها منجر به تشدید بحران سوریه و ارسال پیام اشتباه به گروه‌های تروریستی شود.

جابر انصاری افزود: این واقعه یک بار دیگر حساسیت شرائط سوریه و تاثیر رویدادهای آن بر صلح و امنیت جهانی و ضرورت مبارزه متحد بین‌المللی علیه تروریسم را نشان داد.

سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه گفت: موفقیت تلاش‌ها علیه تروریسم منوط به وجود اراده و عزم واحد منطقه‌ای و بین المللی در رویارویی با تروریسم است. در این شرائط هرگونه اقدامی که موجب افزایش تنش و پیچیده تر شدن وضعیت گردد علامت نادرستی به تروریست‌ها خواهد بود که تصور کنند هنوز می توانند با استفاده از شکاف موجود در دیدگاه‌های طرف‌های موثر به فعالیت‌های تروریستی خود علیه مردم سوریه و ملت‌های منطقه و جهان ادامه دهند.

کد N1043261