معاون قوه قضاییه:

بسیج تاریخ مصرف و خاتمه ندارد

قوه قضاييه

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: مهمترین نهادی که پس از انقلاب به وجود آمد و با حیات طیبه‌اش در عرصه‌های مختلف نظام را تضمین کرد، بسیج مستضعفین بود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: مهمترین نهادی که پس از انقلاب به وجود آمد و با حیات طیبه‌اش در عرصه‌های مختلف نظام را تضمین کرد، بسیج مستضعفین بود.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدباقر الفت در نشست افتتاحیه بنیاد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی که صبح امروز در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه برگزار شد ضمن تبریک هفته بسیج گفت: مهمترین و اساسی‌تیرن نهادی که پس از انقلاب اسلامی به وجود آمد و با حیات طیبه‌اش نظام را در عرصه‌های مختلف تقویت و تضمین کرد، بسیج مستضعفین بود.

وی ادامه داد:‌ دو ویژگی برای بسیج تعریف می‌شود اول انعطاف پذیری آن به این معنا که این نهاد دچار خشکی نیست و با شرایط روز انقلاب تطبیق‌پذیر می‌شود و دومین ویژگی آن جامع پذیر بودن آن است؛ زیرا در تمام سطوح جامعه فعال است و قسمت بزرگی از جامعه را به خود اختصاص داده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه اظهار کرد:‌ بسیج تاریخ مصرف و خاتمه ندارد و روز به روز شاهد شکوفایی و حرکت‌های متناسب با وضعیت انقلاب از این نهاد مقدس هستیم.

وی با بیان اینکه منظور از بسیج قشر خاصی نیست گفت:‌ بسیج مشمول تمام افراد از جمله نظامیان، حوزویان، دانشگاهیان و غیره است. همچنین مقام معظم رهبری در خصوص بسیج و بسیجی فرمودند بسیج مجموعه‌ای است که در آن پاکترین، فداکارترین و آماده‌ترین انسان‌ها برای به کمال رساندن کشورمان گرد هم آمدند و در همه‌ میدان‌ها شجاعانه و فداکارانه در تمامی عرصه‌های مورد نیاز کشور و نظام اسلامی حضوری پررنگ دارند.

الفت تصریح کرد: بسیج در دوران انقلاب اسلامی و جنگ دست و پای دشمن را شکست که هنوز هم ترمیم پیدا نکرده است. با وجود استکبار جهانی و این که چندین کشور در منطقه درگیر هستند کشور ما در امنیت کامل به سر می‌برند هر چند دشمن نقش آفرینی خود را ترک نکرده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با بیان اینکه دشمن بعد از جنگ حرکت خود را تغییر داد، خاطرنشان کرد: بعد از جنگ دشمن در قالب فتنه شروع به آسیب رسانی کرد که بسیج خود را آماده مقابله در عرصه‌های اجتماعی کرد و ما با همت بسیج فتنه‌های مختلفی را از سر گذراندیم.

وی اظهار کرد: در سال 88 دشمن تحرکاتی را رقم زد و همه ما آن روزها را به یاد داریم. پایان یافتن به آن وضعیت با تدابیر مقام معظم رهبری و همت بسیج صورت گرفت.

الفت با اشاره به اینکه بسیج سازندگی نقش دیگری است که برای بسیج تعریف شده است گفت: بسیح شکل خود را از نظامی و مامور برقراری امنیت داخلی به شکل مامور سازندگی تغییر داد و در آن عرصه‌ها هم با توجه به آثاری که وجود دارد مانند آبادانی مناطق جنگ زده، موفق بوده است. امروز بسیج در دو عرصه‌ فرهنگی و اجتماعی باید همراه ملت باشد و به عنوان پیشتاز موضوعات فرهنگی و اجتماعی حرکات سازمان یافته انجام دهد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه بیان کرد:‌ دشمن از نظر فیزیکی نتوانست دستاوردهای انقلاب همچون استقلال و یکپارچگی را از بین ببرد اما دشمن عنادورزی‌های نرم را در دستور کار خود قرار داد. نبرد در حوزه‌های آسیب‌های اجتماعی بسیار سخت‌تر از نبرد در حوزه‌های فیزیکی و عینی است. اگر به علت آسیب‌های اجتماعی توجه نکنیم و به معلول بپردازیم کمتر از آسیب زنندگان این عرصه حرکت نکرده‌ایم.

الفت با بیان این که امروز شاهد تشکیل بسیج مهندسی، بسیج حقوق‌دانان و بسیج علمی مدار هستیم گفت: در حوزه‌های آسیب‌های اجتماعی می‌توانیم از این یگان‌های تخصصی استفاده کنیم.

وی در پایان افزود:‌ امیدواریم بسیج در مقابله با آسیب های اجتماعی و زدودن آثار آسیب‌های اجتماعی پرتوان، با اراده و با تقوا وارد شود؛ زیرا جرم مهمترین علت آسیب‌های اجتماعی است.

انتهای پیام

کد N1043199