وزارت خارجه آمریکا: ایران گام‌های لازم برای اجرای برجام را می‌داند

ايران,آمريكا,برجام

معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به اظهارات معاون وزیر امور خارجه کشورمان درباره زمان آغاز اجرای برجام گفت: ایران گام‌هایی را که لازم است برای روز اجرا بردارد، می‌داند.

معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به اظهارات معاون وزیر امور خارجه کشورمان درباره زمان آغاز اجرای برجام گفت: ایران گام‌هایی را که لازم است برای روز اجرا بردارد، می‌داند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت خارجه آمریکا، مارک تونر، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری روز سه‌شنبه خود درباره اظهارات عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران که گفته بود، انتظار دارد توافق هسته‌ای در اوایل ژانویه اجرا شود، گفت: ما درباره این حقیقت کاملا روشن صحبت کرده‌ایم که ایران گام‌هایی را که نیاز است برای روز اجرا بردارد، می‌داند. ما انتظار داریم که ایران کاملا از این گام‌ها به عنوان بخشی از برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) پیروی کند.

تونر در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا استفان مال هماهنگ کننده آمریکا در اجرای برجام با عراقچی دیدار کرده است یا نه، بیان کرد: ما در روز جمعه گفتیم که وی قرار است برای شرکت در نشست‌هایی به همراه دیگر طرف‌های برجام و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به وین برود. تمام این نشست‌ها برای بررسی پیشرفت در جهت اجرای کامل برنامه جامع اقدام مشترک بود.

وی ادامه داد: ما می‌توانیم این موضوع (دیدار با عراقچی) را تایید کنیم و مسلما این نشست به همراه دیگر طرف‌های 1+5 انجام شده است. استفان مال با ایرانی‌ها دیدار کرد و واضح است که درباره روند اجرا صحبت شد. من جزئیات بیشتری ندارم.

معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در پاسخ به این سوال که اجرای توافق هسته‌ای در مسیر خود قرار دارد یا خیر، گفت: من در حال حاضر ارزیابی ندارم. من فکر می‌کنم که ما به پیشرفت در مسیر روز اجرا ادامه می‌دهیم و ایرانی‌ها می‌دانند که چه گام‌هایی نیاز است برای حرکت به سمت جلو بردارند.

انتهای پیام

کد N1043027