واکنش سوریه به سرنگونی جنگنده روسی توسط ترکیه

سوريه,تركيه,روسيه

به دنبال سرنگونی یک جنگنده روسیه توسط ارتش ترکیه، دمشق این اقدام را "نقض حاکمیت ملی سوریه" خواند.

به دنبال سرنگونی یک جنگنده روسیه توسط ارتش ترکیه، دمشق این اقدام را "نقض حاکمیت ملی سوریه" خواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عمران الزعبی، وزیر اطلاع رسانی سوریه در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفت: اطلاعات نشان می‌دهد که جنگنده روسیه در حریم هوایی سوریه مورد هدف قرار گرفته و سرنگون شد و به هیچ وجه وارد حریم هوایی ترکیه نشده بود.

وی افزود: سرنگونی جنگنده روسیه بر فراز خاک سوریه توسط ترکیه نقض آشکار حاکمیت ملی سوریه محسوب می‌شود.

الزعبی ضمن تاکید مجدد بر نقش دولت ترکیه در حمایت از گروه‌های تروریستی گفت: آنکارا شدیدا از شکست گروه‌های تروریستی به ویژه داعش در مناطق مختلف سوریه از جمله حومه شمالی شهر لاذقیه و فرار آنها به خاک ترکیه ناراحت است.

همچنین خبرگزاری رسمی سوریه به نقل از یک منبع نظامی سوریه اعلام کرد که دمشق سرنگونی جنگنده روسیه توسط ارتش ترکیه را تجاوز آشکار به حاکمیت خود می‌داند.

این منبع اعلام کرد: سرنگونی جنگنده روسیه هیچ جای تردیدی در حمایت دولت ترکیه از تروریست‌ها و ارائه حمایت مالی و تسلیحاتی از گروه‌های تروریستی نمی‌گذارد. گروه‌هایی که به دلیل حملات ارتش سوریه در حال فروپاشی و شکست هستند.

این منبع تاکید کرد: ارتش و نیروهای مسلح سوریه همواره تاکید دارند که چنین اقدامات متجاوزانه‌ای تنها بر عزم و اراده آنها برای ادامه جنگ علیه تروریست‌ها با حمایت دوستان و در راس آنها روسیه می‌افزاید.

دو جنگنده اف 16 ارتش ترکیه روز سه شنبه یک جنگنده سوخو 24 روسیه را در آسمان لاذقیه سرنگون کردند.

انتهای پیام

کد N1042940