معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور:

هدایای پوتین به رهبر انقلاب و رییس‌جمهورنشانگر عمق اعتماد پدید آمده میان ایران و روسیه است

حسن روحاني,پوتين,ابوطالبی,رهبر معظم انقلاب اسلامي,مقام معظم رهبري

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری با اشاره به سفر ولادیمیر پوتین به ایران و دیدار او با مقامات عالی‌رتبه کشورمان گفت: دو کشور تصمیم گرفته‌اند روابط خود را به سطحی راهبردی ارتقاء دهند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حمید ابوطالبی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: هفتمین دیدار روءسای جمهور ایران و روسیه و تماس‌های تلفنی و تعاملات روزافزون، همکاری وسیع دو کشور از مسائل سیاسی و هسته‌ای گرفته تا دفاعی و اقتصادی، طی دو سال نشان می‌دهد که دو کشور تصمیم گرفته‌اند روابط خود را به سطحی راهبردی ارتقاء دهند و مسائل منطقه‌ای را حل، با تروریسم مبارزه و در سطح جهانی با هم تعامل کنند.

به نوشته ابوطالبی، به همین دلیل ولادیمیر پوتین با تمامی مقامات مرتبط با همکاری‌های دو و چند جانبه با ایران به تهران آمده بود؛ و در نشست شب گذشته برای اولین بار همه مسئولان حاضر بودند و همکاری نفت و گاز، ایجاد ارتباطات ویژه اقتصادی و صنعتی، همکاری‌های دفاعی، سرمایه گذاری و تقویت روابط مالی، و هسته‌ای و... نویدبخش آینده‌ای ویژه است.

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری بررسی مسائل منطقه و مبارزه با تروریسم را یکی دیگر از موضوعات مهم مطرح شده در این دیدارها دانسته و نوشت: بررسی اوضاع منطقه و ائتلاف‌های موجود در مبارزه با تروریسم، به اتخاذ تصمیمات محکم در این زمینه انجامید؛ بویژه آنکه هر دو طرف تاکید دارند که شاهرگ اقتصادی ترور باید قطع شود.

ابوطالبی تاکید کرده است که هیچ گاه روابط ایران و روسیه در این سطح نبوده است؛ و آمادگی دو طرف در مذاکرات شب گذشته برای سرعت بخشیدن به همکاری‌ها حاکی از تحولات کلیدی در آینده است.

به اعتقاد معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور، اهداء سپر تاریخی به دکتر روحانی در سال گذشته و قرآن خطی به مقام معظم رهبری در روزگذشته توسط پوتین، نشانگر عمق اعتماد پدیدآمده میان ایران و روسیه است.

انتهای پیام

کد N1042541

خواندنی از سراسر وب