سردار حاجی زاده خبرداد: پرواز پرنده‌های جاسوسی آمریکا به بهانه مبارزه با داعش با هدف مقابله با ایران

سپاه نیوز نوشت: فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: ملت ایران به دشمنی با آمریکا اعتقاد داشته و در توان نظامی جدید آمریکا نمی‌بینیم که توان جنگ با ایران را داشته باشد.

سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در گردهمایی ۱۵۰۰ نفری بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند که به مناسبت سالروز تأسیس بسیج دانشجویی برگزار شد، اظهار داشت: مدتی است که سکان‌دار انقلاب اسلامی ایران دغدغه نفوذ را دارند و امروز نفوذ به عنوان یک دغدغه عمومی پذیرفته شده است.

وی با بیان اینکه برخی در کشور دشمنی با آمریکا را نمی‌پذیرند، تصریح کرد: متاسفانه بعضی از مسئولانی که جایگاه و اختیاری در نظام دارند به دشمنی آمریکا و تلاش آن برای نفوذ در کشور باور ندارند، اما ملت ایران با توجه به تجارب و واقعیات تاریخی و سیاهه ی جنایات و خیانت های ایالات متحده علیه خود به دشمنی با آمریکا اعتقاد راسخ دارد.

سردار حاجی زاده در ادامه گفت: امروز برخی می‌گویند آمریکا تغییر کرده است و قابل تعامل است، اما مگر می توان کودتای ۲۸ مرداد، حمایت امریکا از رژیم پهلوی، تحمیل جنگ ۸ ساله به ایران و حمایت تمام عیار از صدام و منافقین را از یاد برد.

وی با اشاره به تهدیدات امریکایی ها مبنی بر بکارگیری گزینه نظامی بر علیه ایران اظهار داشت : مسئولان آمریکایی دائما ایران را تهدید به حمله نظامی می‌کنند؛ وجود پایگاههای پر تعداد امریکا در منطقه و اطراف ایران و نیز تنوع و تعدد پرواز پرنده‌های جاسوسی آمریکا به بهانه مبارزه با داعش با هدف مقابله با ایران صورت می پذیرد.

سردار حاجی زاده تاکید کرد: برغم تهدیدات و سخن گفتن از بکارگیری گزینه نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران، ما در توان نظامی جدید آمریکا نمی‌بینیم که توان جنگ با ایران را داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه هزینه کارهای نظامی هزاران برابر بیشتر از کار فرهنگی است و امریکایی‌ها با هدف دشمنی با ما برای کارهای نظامی خود هزینه می‌کنند گفت: سپاه و بسیج و نیروهای مسلح با اطاعت محض از مقام معظم رهبری، فرمایشات ایشان را عملی کرده و توانسته اند تلاش‌های دشمن را بی‌خاصیت کنند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ادامه با یادآوری اینکه مقام معظم رهبری در چهار حوزه سیاسی، امنیتی و نظامی، اقتصادی و فرهنگی خطر نفوذ را مطرح کردند، اظهار داشت خاطرنشان کرد: علت اینکه معظم له در خصوص نفوذ بر روی دو حوزه سیاسی و فرهنگی تاکید خاص دارند، این است که ایشان نسبت به حوزه امنیتی و نظامی خیالشان راحت است؛ اما همگان باید در سیاست و فرهنگ از نفوذ دشمن آگاه باشند و با جدیت پیگیری کنند تا مشکلی پیش نیاید.

وی با اشاره به فرمایش امام راحل مبنی بر اینکه «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد»، گفت: به این معنا که می بایست گوش به فرمان رهبری بوده، مطالبات ایشان را به عنوان یک دستور بر خود تکلیف دانسته و اجرایی کنیم.

سردار حاجی‌زاده در ادامه تصریح کرد: جدی گرفتن تدابیر، منویات و فرمایشات رهبر معظم انقلاب باعث شد که امروز ایران اسلامی با وجود بحران و ناامنی در منطقه، از امنیت و آرامش برخوردار باشد.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون هر چه بدست آورده‌ایم با ایستادگی، مقاومت و برخورداری از روحیه استکبارستیزی بوده است گفت: از ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی همواره در معرض تحریمهای ظالمانه دشمنان قرار داشته ایم، اما در حوزه دفاعی و نظامی این تفاوت وجود دارد که از ابتدای انقلاب در واردات تسلیحات تحریم بودیم، اکنون در زمینه صادرات دستاوردهای دفاعی بومی تحریم هستیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان سخنانش با بیان اینکه برخی آمریکا را بزک کرده و در پی تغییر دادن ذائقه مردم هستند تا به اهداف خود برسند اظهار داشت: ساده لوحی است که اگر بخواهیم به آمریکا اعتماد کنیم، از این رو همگان بایدهوشیار و آماده باشیم.

2327

کد N1042234