اقلیم کردستان عراق، حمایت بیش تر کانادا در نبرد با داعش را خواستار شد

عراق

اقلیم کردستان عراق دولت جدید کانادا را به افزایش حمایت‌ها از عراق در نبرد علیه تروریسم فراخواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، فلاح مصطفی بکر، مسئول دفتر روابط خارجه اقلیم کردستان عراق دولت جدید کانادا را به حمایت بیشتر از عراق در نبرد علیه داعش دعوت کرد، به ویژه که دولت لیبرال جدید کانادا متعهد به توقف حملات هوایی در عراق و سوریه است.

مصطفی بکر تاکید کرد، اگر دولت کانادا بخواهد جنگنده‌های خود را از منطقه خارج کند، دولت ما به این تصمیم کانادا احترام می‌گذارد، اما اقلیم کردستان عراق دوست دارد شاهد افزایش حمایت‌ها از نبرد علیه داعش در قالب مهمات جنگی، آموزش و تشکیل نیروهای جدید باشد.

مسئول دفتر روابط خارجه اقلیم کردستان عراق ادامه داد: به عنوان کسی که از خطوط جبهه بازدید کرده می‌گویم این حملات بسیار تاثیرگذار بوده‌اند. ولی اگر خروج جنگنده‌ها تصمیم دولت کانادا است ما به آن احترام می‌گذاریم ولی دوست داریم که انواع دیگر حمایت‌ها به جای این حملات هوایی توسعه یابند.

نخست وزیر کانادا هفته گذشته اعلام کرده بودکه کشورش به طرح خود برای خروج شش جنگنده از ماموریت بمباران علیه پایگاه‌های داعش پایبند خواهد بود، این در حالی است که داعش مسئولیت انفجارهای تروریستی پاریس را برعهده گرفته و آمریکا، فرانسه، انگلیس و دیگر کشورها تشویق به آغاز حملات بیشتر علیه این گروه تروریستی شده‌اند.

انتهای پیام

کد N1042146