اختلاف در ائتلاف متجاوز عربی؛

امارات از کارشکنی اخوان‌المسلمین یمن در تعز انتقاد کرد

یمن

منابع یمنی دلیل کند پیش رفتن عملیات نیروهای متجاوز عربی در استان تعز یمن را کارشکنی و مخالفت اخوان المسلمین با پیشروی نیروهای منصور هادی دانستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت یمن الآن، به گفته این منابع، حزب "تجمع یمنی برای اصلاح" (اخوان المسلمین) برای سیطره بر استان تعز با نفوذ به پایگاه‌های آزاد شده و تصرف کمک‌های انسانی که به دست ساکنان می‌رسد، تلاش می‌کند جایگاه خود را در این استان تقویت کرده و خواهان مقابله با انصارالله و ارتش یمن نیست.

برخی منابع تاکید دارند که انصارالله پیشتر برخی مجتمع‌ها و روستاها را به حزب اخوان المسلمین تحویل داده و این مساله باعث شده تا اخوان المسلمین از شرکت در عملیات‌های نیروهای متجاوز خودداری کند.

حزب الاصلاح یک از گروه‌های تشکیل دهنده مزدوران منصور هادی است که به اسم "مقاومت مردمی" علیه حوثی‌ها می‌جنگد.

انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه در دولت امارات اعلام کرد: "عملیات آزادسازی تعز به ویژه از جبهه شرقی خوب پیش می‌رود و اگر کارشکنی حزب الاصلاح نبود این عملیات به پایان رسیده بود.

وی گفت: "ما به تمامی نیروها به دلیل شجاعت‌شان درود می‌فرستیم اما اقدام اخوان المسلمین مایه ننگ است."

وی گفت: دغدغه اخوان المسلمین در یمن قدرت است و سهل انگاری آن‌ها در عملیات تعز ویژگی جریان فرصت طلبی است که همواره به توطئه چینی عادت دارند.

از سوی دیگر، برخی منابع حامی عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن اعلام کردند که به نیروهای حامی هادی دستور داده شده که در منطقه "الشریجه" در شرق تعز عملیات خود را متوقف کنند و عملیات را ادامه ندهند. هنوز دلیل اصلی این دستورات مشخص نیست.

به گفته منابع یمنی، جنگنده‌های ائتلاف متجاوز عربی روز دوشنبه حملاتی را به حومه شهر "الراهدة"، دومین شهر بزرگ استان تعز انجام داده و خودروهای نظامی حوثی‌ها و ارتش یمن را بمباران کردند.

وی تاکید کرد که عملیات در استان تعز ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

کد N1041901